• „Warzywne stworki” w klasach 2

• Warzywa są nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy, z których uczniowie wyczarowali niesamowite warzywne stworki. Wykazali się swoją pomysłowością i inwencją twórczą. Uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia, wartości odżywcze wykorzystane w posiłkach pod różną postacią, oraz najczęstsze zagrożenia związane z niewłaściwym odżywianiem. A. Martenka, E. Matusik

• Wycieczka edukacyjna do „Muzeum Kultury Ludowej” Osiek nad Notecią

• 5 października br uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Je-sień w polu i zagrodzie”. Była to niezwykła podróż do przeszłości, podczas której dzieci poznały zwyczaje i obrzędy związane z pracami gospodarskimi i domowymi porą jesien-ną. Uczniowie dowiedzieli się, jak uzyskuje się siemię lniane, olej, jak kiedyś mielono ziar-na, jak powstaje kawa zbożowa, jak wyglądają roboty polowe, produkcja syropu z buraków, kiszenie kapusty, wyrób masła, sera, przetwory z dyni, plecionkarstwo, omłoty. Wszędzie można było samodzielnie próbować wykonać różnorodnych czynności, a także smakować domowych wytworów. Na koniec wycieczki obiad w Mc’ Donald. A. Martenka, E. Matusik, B. Oleksiak-Urbanowska, s. Regina Jamrożek.

• 14 października

• Dzień dobry

Przypominam Państwu, że dzień 14 października jest dniem wolnym od zajęć  - zgodnie z informacją przekazaną podczas wywiadówek. W tym dniu nie kursują autobusy PKS oraz Gimbus, a nauczyciele maja zaplanowane badania w medycynie pracy.
            Informacje o ewentualnej potrzebie zapewnienia w tym dniu opieki świetlicowej w godzinach 8.00-14.00, proszę zgłaszać do wychowawców , najpóźniej do wtorku.

I. Krajnik

• Akademii Bezpiecznego Puchatka

• Klasy 1 biorą udział w XIV-tej edycji „Akademii Bezpiecznego Puchatka” ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Celem akcji jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami. Materiały edukacyjne zostały stworzone w oparciu o techniki efektywnego uczenia opracowane przez metodyków i psychologów, których zastosowanie z pewnością ułatwi zapamiętanie przyswajanego materiału.

G. Kędziora, J. Marcyniuk

• Higiena naszą tarczą ochronną

• Uczniowie z klas 1 - 3 realizują wojewódzki program higieny i profilaktyki wybranych chorób zakaźnych "Higiena naszą tarczą ochronną".

Koordynator G. Kędziora

• Światowy Dzień Jabłka w 2B

• Uczniowie poznali wartości odżywcze jakie kryją w sobie owoce. Odbył się konkurs jedzenie jabłka bez użycia rąk, obieranie jabłka tak, by powstała najdłuższa skórka. Dzień ten zakończył się skosztowaniem samodzielnie przygotowanego soku.

E. Matusik

• Wycieczka do Bydgoszczy

• Uczniowie klas 2,3 i 4 odwiedzili:

Muzeum Mydła i Brudu

Karmelową Krainę

Skosztowali obiadu w zabytkowej karczmie

Odwiedzili Zoo Myślęcinek

Pospacerowali po Bydgoszczy

Tyle atrakcji w jeden dzień

Organizatorzy:

D. Cybulska, J. Perskiewicz, M. Winkler

• Światowy Dzień Jabłka w klasie 1a.

• Dzień ten ma na celu promowanie wśród najmłodszych jedzenia jabłek, docenienie jabłka jako owocu, którego mamy w naszym kraju pod dostatkiem. Światowy Dzień Jabłka jest też wspaniałą okazją, by przypominać o zdrowych nawykach żywieniowych.

Jolanta Marcyniuk

• Akcja Makulatura

• Zapraszamy do udziału w corocznej akcji, prosimy o przynoszenie gazet, książek i zeszytów ale bez twardych i plastikowych okładek.Ostatniego dnia Akcji czekamy na Was do godziny 17.00 🙂

• Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

• Wczoraj w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 164 uczniów z klas 4-8. W wyniku wyborów do RSU weszły następujące osoby: 1. Nadia Wilk 8a 2. Aleksander Prostko 7a 3. Hanna Stocka 8c 4. Oliwia Janik 8a 5. Julia Krasnosielska 8c 6. Oliwia Marszał 8c. Gratulujemy! Opiekun SU: Małgorzata Tereszczak

• Gra plenerowa Mölkky

• W ubiegłym tygodniu odbyły się rozgrywki między klasowe w grę plenerową Mölkky. Najlepszą okazała się klasa 6a. Serdecznie gratulujemy. Rozgrywki zorganizował Szkolny Klub Gier Planszowych „ Gierka”

opiekunowie : M. Tereszczak, H. Stocka

• Lekcja przyrody

• Dnia 21.09.2022 r. klasy 1a i 1b udały się do Nadleśnictwa w Tucznie na ciekawą lekcję przyrody, prowadzoną przez Leśniczego Piotra Iwanickiego. Lekcja w terenie umożliwiła dzieciom lepsze poznanie podstawowych gatunków drzew i darów lasu oraz uwrażliwiła na otaczające nas piękno natury. Następnie udaliśmy się na wspólny spacer po lesie a na koniec czekały na nas pyszne kiełbaski z grilla.

Serdecznie dziękujemy.

G. Kędziora

• UWAGA WSZY !

• W związku z pojawiającymi się przypadkami wszawicy u dzieci bardzo proszę o regularny przegląd głów. Jeśli dziecko ma wszy, to proszę ten fakt zgłaszać w szkole , w celu szybkiego zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby.

Pamiętajmy, że wszawica rozprzestrzenia się bardzo łatwo, zwłaszcza wśród dzieci.