• Piernikowe szaleństwo w klasie 1a.

• Pierniki to jeden z ważnych elementów świątecznego niezbędnika kulinarnego. To one przywołują aromat i magię Świąt. Wywołują uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych, są słodką przekąską, pięknie prezentują się na choince. Wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich Gwiazdki.

• Klasowe laboratorium

• Dnia 8 grudnia uczniowie klasy 2 zostali wprowadzeni w świat doświadczeń i eksperymentów wodnych. Celem zajęć było rozbudzenie ciekawości otaczającego świata. Mali naukowcy stawiali hipotezy i trudne pytania, a szukając odpowiedzi wykonywali interesujące doświadczenia. To były niezwykle mokre i ciekawe zajęcia.

E. Matusik

• Mikołajkowy Turniej w SEN

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej w SEN, w ramach programu finansowanego przez GKRPA " Uwolnieni z planszówkami zakręceni". Zwycięzcy:

1. Kornelia Lewandowska

2. Patrycja Mikołaczyk

3. Bartłomiej Wesół- Tereszczak

Wyróżnienie: Kamil Radecki. Gratulujemy .W przerwie uczniowie byli na pizzy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy . Organizatorzy:

Honoratą Stocka i Małgorzata Tereszczak.

• I miejsce dla Mai Ignaszak w ogólnopolskim konkursie plastycznym

• Maja Ignaszak z klasy 3a zajęła PIERWSZE MIEJSCE w XI OGÓLNOPOLSKIM konkursie plastycznym ,,UNICF – MARZENIA DZIECI ŚWIATA” "Zwierzęta Afryki". zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 im. UNICEF w Koszalinie

Na konkurs plastyczny wpłynęło aż 205 prac w kategoriach klas I-III.

Opiekun konkursu: Bożena Oleksiak-Urbanowska

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. Wszystkim Naszym Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, a także podziękować za bezinteresowną pomoc i ofiarowany czas.

Kochani! Życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało Wam siłę.

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu

• Szkolny Klub Gier Planszowych GIERKA

• Od kilku lat w naszej szkole działa Szkolny Klub Gier Planszowych GIERKA. Klub jest zrzeszony w Grupie Klubów Gier Planszowych dzięki czemu współpracuje z różnymi wydawnictwami. W tym roku w ramach akcji wydawnictwa TACTIC GAMES promowaliśmy grę Mölkky. Uczniowie mogli się z nią zapoznać w ramach Dnia Dziecka, rozgrywek międzyklasowych czy podczas EtnoTucznoFestiwalu. Obecnie w ramach projektu Paczki dla Klubów uczniowie klas 0 uczą się grać w grę „Szukaj i znajdź Safari” oraz „ Wszystkie dzieci świata” . Zajęcia w klubie odbywają się w tym semestrze raz w tygodniu w poniedziałki 13.30-15.00 w bibliotece szkolnej. Dodatkowo raz w miesiącu organizowany jest wieczór gier planszowych.

Zajęcia prowadzą:

Honorata Stocka i Małgorzata Tereszczak

• Z wizytą na poczcie „Wysyłamy list do Świętego Mikołaja”

• W oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja, uczniowie klasy 2 napisali list, zaadresowali kopertę, przykleili znaczki, z pomocą listonoszy ostemplowali listy, które prosto do wioski Laponii zostaną dostarczone dzięki Poczcie Polskiej. Wycieczka poszerzyła także wiedzę uczniów na temat pracy listonosza, starej tradycji pisania, wysyłania życzeń świątecznych oraz z instytucją. Teraz oczekujemy na przybycie Wspaniałego Gościa.

E. Matusik

• Kiermasz świąteczny - 14 grudnia

• Serdecznie zapraszamy na kiermasz, który odbędzie się tuż po Świątecznym Koncercie 14 grudnia w naszej szkole

Przez kilka dni będziemy prezentować nasza ofertę.

Nie zabraknie również pierogów, bigosu i ciasta

• Kalendarz Adwentowy - zabawa dla wszystkich

• Bądźcie czujni ! Nadchodzi Mikołaj

Wraz z początkiem grudnia zaczęliśmy świąteczną zabawę. Każdego dnia o godz. 07.45 w świetlicy szkolnej odkrywamy kolejne okienko z zadaniami, które mają zaktywizować uczniów podczas przerw, być miłą odskocznią od obowiązków .

Codziennie, aż do przerwy świątecznej, również na naszym fanpage'u w relacji będą pojawiać się zadania wraz z ciekawostkami.

J.Warszylewicz

• Dieta przyjazna planecie

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Dieta przyjazna planecie”. Już dziś rozpoczęliśmy praktyczne działania. Klasa 3b wraz z wychowawczynią Joanną Perskiewicz i koordynatorem projektu Bożeną Oleksiak-Urbanowską zorganizowały warsztaty, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały konfiturę dyniowo-pomarańczową. Uczniowie dowiedzieli się, że dynię można wykorzystać w całości, łącznie ze skórką i pestkami. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o tym, jak produkcja żywności i nasze wybory konsumenckie wpływają na różnorodność biologiczną i klimat, czym jest dieta przyjazna planecie.

B.Oleksiak -Urbanowska

• Wolontariusze i „Świąteczna Zbiórka Żywności”

• W dniach 25-26 listopada 2022 r. - 24 wolontariuszy z naszej szkoły - brało udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności pod hasłem “Święta godne, a nie głodne”. W tę ogólnopolską akcję zaangażowali się po raz kolejny. Wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny przygotują świąteczne posiłki i będą mogły się cieszyć świąteczną atmosferą. Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za ich dobre serca, zaangażowanie i chęć działania na rzecz innych! opk. Szkolnego Koła Wolontariatu Ewa Matusik