• Gminny Konkurs Wiedzy o Tucznie

• W dniu dzisiejszym W Bibliotece Publicznej w Tucznie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Tucznie.

Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Miło nam poinformować, że II miejsce zdobyła Julia Wojciechowska z klasy 8a a III miejsce Wiktor Matusik z klasy 6b.

Udział w konkursie wzięli również : Michalina Kindel, Aleksandra Oleksiak, Nadia Wilk, Paulina Czarkowska, Alicja Bukała

Opiekun: Małgorzata Tereszczak

• Międzynarodowy Dzień Pizzy w klasie 2

• Pizza… kto z nas nie lubi tych włoskich placków? Tak się składa, że 9 lutego obchodzone jest święto chyba najpopularniejszego dania wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie podczas zajęć dzieci poznali krótką historię pizzy, dowiedzieli się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Bardzo chętnie włączyli się do przygotowania pizzy i... było, było naprawdę smacznie.

E.Matusik

• ​​​​​​​ „ZACZAROWANA ZAGRODA" w klasie 2

• Uczniowie klasy 2 po przeczytaniu i omówieniu lektury pt. "ZACZAROWANA ZAGRODA" Aliny i Czesława Centkiewiczów, zafascynowali się̨ Antarktydą. Podczas zajęć́ poznali życie na Antarktydzie i postanowili przenieść się na kilka godzin na biegun południowy. Z tej okazji uczniowie przygotowali małą Antarktydę, na której nie zabrakło zaczarowanej zagrody i oczywiście wesołej gromadki uroczych pingwinów.

A. Martenka, E. Matusik

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dnia 7 lutego 2023 r. obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole odbywają się lekcje poświęcone bezpieczeństwu uczniów podczas korzystania z sieci Internet. Na tych zajęciach uczniowie poznają różne zagrożenia związane z użytkowaniem sieci Internet. Określają zasady bezpiecznego korzystania i zachowania się w sieci oraz sposoby ochrony komputerów przed skutkami szkodliwego oprogramowania. Tadeusz Marcyniuk

• Darmowe zajęcia z programowania

• Wystartowała szósta edycja darmowych zajęć z programowania dla dzieci i młodzieży pod hasłem Zaprogramuj Swoją Przyszłość.

W dniach od 15 do 28 lutego odbywać się będą w zupełności darmowe zajęcia online dla wszystkich dzieci w wieku 10-18 lat. Wystarczy tylko komputer z dostępem do Internetu.

Na lekcjach gwarantujemy poznanie podstaw, jak i możliwości wykonania pierwszych projektów w wybranym języku programowania.

• Pomagamy -program "Szkoła szkole"

•  Nasza szkoła przystąpiła do programu realizowanego przez Caritas Polska pn. „Szkoła szkole” objętego patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Celem programu jest zebranie funduszy w polskich szkołach na odbudowę i remont szkół w Syrii, które ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego. Aspekt edukacyjny programu, to uwrażliwienie uczniów polskich szkół na wojny i kryzysy humanitarne na świecie, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności społecznej. Szkoła która wykaże się największą kreatywnością podczas zbiórki funduszy, czeka wyróżnienie – wizyta ambasadorki programu Idy Nowakowskiej bądź nagrody niespodzianki. koordynator E. Matusik

• Karnawałowe maski

• Konkurs na maskę karnawałową rozstrzygnięty. Było ciężko, maski przepiękne i bardzo pomysłowe.

I miejsce - klasy 2b i 3a

II miejsce - klasa 5b.

Oficjalne rozdanie nagród w przyszłym tygodniu

opr. M. Tereszczak

• Międzynarodowy Dzień Lego w klasie 2

• Dzień ten został ustanowiony na pamiątkę opatentowania sposobu łączenia klocków, którymi bawią się od lat i dzieci i dorośli. Z okazji tego święta uczniowie klas 2 z klocków Lego budowali swoje autorskie projekty min. rakiety, urokliwe kamieniczki, samoloty, statki, roboty i inne postacie. Rozpoczęliśmy 30 dyniowe wyzwanie z LEGO (budujemy codziennie coś innego). Był to czas do kreatywnej i edukacyjnej zabawy w miłej atmosferze!

E. Matusik