• Gierka w projekcie IOM

• Wczoraj zakończyłyśmy projekt IOM - integracja dzieci i młodzieży polsko-ukraińskiej. Został rozegrany Turniej w SEN oraz rozgrywki w inne gry wg upodobań uczestników. Dodatkowym działaniem było popołudniowe granie z RODZICAMI. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali i pomagali nam podczas realizacji projektu.

Małgorzata Tereszczak i Honorata Stoocka

• Labirynt uczuć

• 15 marca dzieci z klasy 0a uczestniczyły w zajęciach tematycznych pt. „Labirynt uczuć”.

W trakcie zajęć uczniowie poznali podstawowe emocje tj. „Radość, strach, smutek, gniew, odraza” nauczyły się jej rozpoznawać oraz poznały sposoby radzenia sobie z nimi

Dziękujemy Biblioteka Tuczno za zaproszenie i miłą atmosferę podczas zajęć

Życzymy Państwu dużo radości

Monika Kwolik

• Liczba Pi

• 3,1415… to pierwsze cyfry liczby ,która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto. Termin nie jest przypadkowy- nawiązuje do amerykańskiego zapisu daty 14 marca: 3,14 . Inna nazwa liczby Pi to ludolfina (nazwana tak na cześć Ludolpha van Ceulena, który obliczył przybliżoną wartość π z dokładnością do 35 miejsc po przecinku). Znak π jest oznaczeniem matematycznym powszechnie używanym do oznaczenia liczby, której wartością jest stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy.Liczba π jest liczbą niewymierną, co oznacza, że nie może być zapisana jako iloraz dwóch liczb całkowitych. Z biegiem lat uzyskiwano coraz lepsze przybliżenia wartości π sięgające kilkuset miejsc po przecinku. Od 1949 roku, kiedy to przy pomocy komputera ENIAC obliczono 2037 miejsc po przecinku.

W październiku 2014 anonimowa osoba o nicku houkouonchi uzyskała dokładność ok. 13,3 bilionów miejsc po przecinku. Obliczenia zajęły 208 dni, a sprawdzanie 182 godziny.

Opr. J.Warszylewicz

• „Światowy Dzień Matematyki” w klasie 2b

• 12 marca, to właśnie tego dnia obchodzimy święto jednej z najbardziej złożonych dziedzin nauki – matematyki oraz ulubionego przedmiotu drugoklasistów. W dzisiejszym dniu przeróżne aktywności miały pokazać uczniom, że matematyka jest wszędzie wokół nas, że jest przyjemna i daje radość. Uczniowie wykonywali zadania z elementami kodowania, zagrali w grę „Bingo” doskonaląc tabliczkę mnożenia. Na stronie wordwall utrwalili umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 100, rozpoznawanie godzin i korzystanie z zegara, pokazali, że sprawności rachunkowe nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Dzień Matematyki był świetną okazją do dobrej zabawy oraz utrwalania zdobytej wiedzy i umiejętności. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, dlatego otrzymali tytuł MISTRZOWIE MATEMATYKI.

E. Matusik

• „W marcu jak w garncu”

• Na dzisiejszych zajęciach w klasie 0a rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie w okresie przedwiośnia. Dzieci poznały znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu” i dodatkowo pogłębiły swoją wiedzę na temat kodowania korzystając z maty.

Monika Kwolik

• „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” w 2B

• Uczniowie klasy 2 b wzięli udział w kursie „Internetowa szkoła słonia Spacjusza” organizowanym przez portal OSE IT Szkoła. Bohaterowie kursu słoń Spacjusz, Alcia i Altek pokazali nam jak dobrze bawić się online i omijać wirtualne pułapki. Pomogli nam zrozumieć, jakie zachowania w Internecie są bezpieczne, a jakie niekoniecznie. Kurs składał się z sześciu modułów. W każdym z nich, oprócz porcji wiedzy o cyberbezpieczeństwie czekały na nas ciekawe zadania pozwalające sprawdzić zdobyte umiejętności. Podczas ostatnich zajęć, z wielkim zaangażowaniem rozwiązaliśmy quiz „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”. Na pamiątkę otrzymaliśmy dyplomy ukończenia Internetowej szkoły słonia Spacjusza.

opr. E. Matusik

• "Gierka" w Poznaniu

• 7 marca nasi uczniowie z Klubu Gier Planszowych Gierka uczestniczyli w wycieczce w Poznania. Była to wycieczka z projektu IOM, która miała na celu min.: integrację dzieci i rodziców z Polski i Ukrainy. Podczas wycieczki uczniowie: brali udział w warsztach w Muzeum Rogala, zwiedzali Bramę Ichot, spożywali polski tradycyjny obiad oraz integrowali się w Termach Maltańskich. Opiekunowie: Małgorzata Tereszczak i Honorata Stocka

• O uczuciach w bibliotece

• Dzisiaj uczniowie klasy 1b pod opieką Pani Grażyny Kędziora ze Szkoły Podstawowej im. Wedlów Tuczyńskich w Tucznie uczestniczyły w warsztatach tematycznych dotyczących uczuć.

Dzieci poznały podstawowe uczucia takie jak radość, smutek, gniew, wstręt i strach.

Nauczyły się je rozpoznawać, wyrażać oraz metod radzenia sobie z nimi.

Ponadto uczniowie nauczyli się współpracować między sobą oraz niesienia wzajemnej pomocy.

Oczywiscie nie obyło się bez poszukiwań „Bibliotecznych Moli” książkowych

Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję że warsztaty były przyjemne i produktywne

Tulasy

• Dla Kingi Rydz

• Ruszyła zbiórka grosików - "złociakow i srebrniaków"- dla Kingi Rydz zmagającej się z SMA.

Zbiórka trwa do 31 maja.

Każdy grosz się liczy Przyłącz się i Ty

• 8 marca w 1a

• 8 marca to wyjątkowy dzień. Swoje święto obchodzą wszystkie kobiety – duże i małe. Od rana panowała radosna atmosfera w klasie 1a. Dziękujemy wszystkim chłopcom za życzenia i słodkości.

Opr. J.Marcyniuk