Aktualności

          • "Rok Szkolny 2025/2026 uważam za zakończony !!!"

          • Szanowni Państwo, Drodzy Goście, Kochani Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Przyjaciele szkoły!

            Witam na dzisiejszej uroczystości Burmistrza Tuczna Pana Krzysztofa Mikołajczyka, wiceburmistrza  Panią Alicje Wdowińska, wice dyrektora szkoły Pana Pawła Grandtke, Przewodniczącą Rady Rodziców Pania Maję Krajewską. Witam rodziców, nauczycieli, pracowników oraz szczególnie gorąco naszych uczniów.

            Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy — pełen radości, wzruszeń i dumy. Kończymy rok szkolny 2025/2026, rok intensywnej pracy, wielu sukcesów i ważnych wydarzeń w życiu naszej szkoły.

            Drodzy Ósmoklasiści,dzisiaj zamykacie ważny etap swojego życia. Za Wami osiem lat nauki, przyjaźni, wyzwań i dorastania w murach tej Szkoły. Przed Wami nowa droga - nowe szkoły, nowe marzenia i nowe możliwości.  Tutaj zdobywaliście wiedzę, ale też uczycliście sie czegos znacznie ważniejszego - odpowiedzialności, wytrwałości, współpracy i szacunku. Życzę Wam odwagi, wiary w siebie i tego, abyście nigdy nie bali się sięgać po więcej.

            Jak mówi piękne zdanie: nauczyciel otwiera drzwi, ale uczeń musi wejść sam. To ten moment, kiedy to Wy wybieracie swoją drogę. Niech będzie ona dobra, mądra i piękna. 

            Zostawiacie tu część siebie — wspomnienia, emocje i ślady, które zostaną z nami na zawsze i będą częścią tworzącej się stale historii naszej szkoły. 

            Ten rok był dla naszej szkoły szczególny. Świętowaliśmy 80-lecie istnienia- jubileusz, który przypomniał nam, że szkoła to przede wszystkim ludzie, tradycja i wspólnota. 80 lat , to pokolenia uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników, którzy z pasjąi sercem tworzyli to mijesce. Mijający rok przyniósł nam również wiele powodów do dumy. Nasi uczniowie kolejny raz osiągnęli wspaniałe wyniki edukacyjne, artystyczne i sportowe. Mamy dwóch finalistów konkursów z języka niemieckiego i angielskiego,– laureatkę ogólnopolskiego konkursu plastycznego,– oraz mistrzów i wicemistrzów województwa i regionu w wielu dyscyplinach sportowych , np. piłce ręcznej, unihokeju i strzelectwie.

            Te sukcesy są efektem ogromnej pracy, hartu ducha i współpracy na poziomie nauczyciel - uczeń - rodzic. To dowód talentu i ogromnego zaangażowania.

            Ten rok to również rozwój szkoły — dzięki wygranym projektom, np.„Akademia Umiejętności – Nowe Horyzonty” w ramach działania 6.9 pozyskaliśmy środki o wartości ponad 1 mln zł, otrzymaliśmy ponad 60 tys. zł na modernizację sieci komputerowej oraz tworzenie pracowni AI.Dzięki temu nasza szkoła staje się jeszcze bardziej nowoczesna i otwarta na przyszłość.

            Nie zapominamy też o wolontariacie — dzięki programowi „Społecznik na 5!” nasi uczniowie uczą się empatii i pomagania innym.

            Z całego serca chcę podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za Waszą pracę, cierpliwość, zaangażowanie i rodzinną atmosferę. To dzięki Wam ta szkoła jest miejscem bezpiecznym, życzliwym i pełnym dobra.

            Serdecznie dziękuję samorządowi, radzie rodziców za współpracę, wsparcie i wspólne przeżywanie nielicznych niepowodzeń i wielu sukcesów. 

            Słowa wdzięczności kieruję do naszych przyjaciół i sponsorów, którzy pomagaja nam realizować inicjatywy i budować miejsce, do którego chcą przychodzić i dzieci i pracowmnicy..

            Drodzy uczn iowie patrząc na Waswidzę ogromny potencjał, wrażliwość, energię i marzenia. Życzę Wam abyście umieli się cieszyć z małych rzeczy ale sięgć po wielkie. 

            Dziekuję Państwu za ten rok oraz za przygotowanie kolejnej wspaniałej uroczystości. 

            Dziekuję Wam za obecność, za dobro, za wspólną prace i za to, że razem tworzymy Szkołę Podstawową im. Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie - miejsce , do którego chce się wracać i które zostaje w sercu na zawsze.

            Ósmoklasistom życzę powodzenia na nowej drodze, a wszystkim uczniom — pięknych, bezpiecznych wakacji!

            "Rok Szkolny 2025/2026 uważam za zakończony !!!"

            Izabela Krajnik 

            Tegoroczni stypendyści - za wyniki w nauce.

            Tegoroczni stypendyści - za wyniki sportowe

          • Dzień sportu w klasach I-III

          • W naszej szkole odbył się wesoły Dzień Sportu dla uczniów klas I–III. Dzieci brały udział w różnych zabawach i konkurencjach sportowych, m.in. w biegach, skokach i zadaniach z piłką. Było dużo śmiechu, ruchu i dobrej zabawy. Wszyscy chętnie kibicowali swoim kolegom i koleżankom, a najważniejsze były wspólna zabawa i aktywnie spędzony czas. To był naprawdę udany i pełen emocji dzień!

          • Dzień Taty w "Sowach" i "Tęczowych Nutkach"

          • Drodzy Rodzice, Z okazji Dnia Taty składamy wszystkim Tatusiom najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia, radości, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz wielu pięknych chwil spędzonych z dziećmi. Niech każdy dzień przynosi Wam powody do dumy i szczęścia. W załączeniu przesyłam kilka zdjęć przygotowanych z okazji Dnia Taty. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech i będą miłą pamiątką.

        • ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY
          • ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY

          • 23.06-26.06 – ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY:
            22.06 - lekcje według planu (bez 7 lekcji)

            23.06  – DZIEŃ INTEGRACJI – KLASY 4-8
            -1 LEKCJA Z WYCHOWAWCĄ
            -2-6 LEKCJA Z PRZYDZIELONYM N-LEM 
                4a - R. Koltermann
                4b - H. Stocka
                5a – R. Masło
                5b – M. Irzycka
                6a – R. Mikołajczyk
                6b – L. Barej
                7a – Dar. Kityński
                7b – G. Grabowski
                8a – M. Tereszczak
                8b – M. Tereszczak
                 
            -  DZIEŃ SPORTU – KLASY 1-3


            24.06        – DZIEŃ INTEGRACJI – KLASY 1-3
            -1-5 LEKCJA Z PRZYDZIELONYM N-LEM 
                1a- L. Barej
                1b- R. Masło
                2a- J. Warszylewicz
                2b- G. Grabowski
                3a- R. Mikołajczyk
                3b- Dar. Kityński

            -  (1-5 lekcja) – DZIEŃ SPORTU – KLASY 4-8

            25.06 – ZAKOŃCZENIE ROKU I CZĘŚĆ – godz. 08.00
            - po zakończeniu uroczystości klasy 1 – 8  mają zajęcia  z wychowawcami do godz. 12.35
            - ZAKOŃCZENIE ROKU W ZERÓWKACH – godz. 11.00

            26.06 - ZAKOŃCZENIE ROKU II CZĘŚĆ 
            – godz. 08.15 - wszyscy i później EWENTUALNE spotkanie z wychowawcami w klasach do 11.30
            - świetlica tego dnia czynna do godz. 13.00

            27.06-31.08 – FERIE LETNIE


             

          • 📚Pasowanie na czytelnika klas pierwszych oraz podsumowanie innowacji czytelniczej „Oczytani”📚

          • Dnia 17.06.2026 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów klas drugich, którzy z dużym zaangażowaniem zaprezentowali program artystyczny zachęcający młodszych kolegów i koleżanki do sięgania po książki oraz korzystania z biblioteki.

            Podczas uroczystości odbyło się również podsumowanie innowacji czytelniczej „Oczytani”, realizowanej w bieżącym roku szkolnym. Była to doskonała okazja do przypomnienia najważniejszych działań promujących czytelnictwo oraz docenienia uczniów aktywnie uczestniczących w projekcie.

            Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród dla „Mistrzów Pożeraczy Książek” – uczniów, którzy wykazali się szczególną aktywnością czytelniczą i przeczytali największą liczbę książek. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych czytelniczych sukcesów. 
            K. Kwiatkowska-Gradek, M. Tereszczak, E. Matusik

          • Spotkania ze zwierzętami - żółw

          • Dzisiejszy temat to "Wśród zwierząt"i tak dokładnie go spędziliśmy najpierw wizyta w Rożkowie i gość Franklin żółw Franka. Bardzo dziękujemy mamie Franka pani Kasi za przywiezienie Franklina do naszej klasy. Jak się okazało, żółw wcale nie jest powolny.

          • Sukcesy uczniów w XXIV Memoriale Strzeleckim im. Jerzego Gajewskiego w Człopie

          • W środę, 10 czerwca, nasi uczniowie z powodzeniem reprezentowali swoją szkołę podczas XXIV Memoriału Strzeleckiego im. Jerzego Gajewskiego w Człopie, osiągając bardzo wysokie wyniki zarówno w klasyfikacjach indywidualnych, jak i zespołowych.

            W kategorii indywidualnej dziewcząt – Junior Młodszy  I miejsce wywalczyła Izabela Juszkiewicz, natomiast II miejsce zajęła Nadia Kędziora.

            Równie imponujące rezultaty uczennice szkoły osiągnęły w kategorii indywidualnej dziewcząt – Junior. Na najwyższym stopniu podium stanęła Laura Piątek, II miejsce zajęła Zofia Gracoń, a III miejsce przypadło Lenie Muzyce.

            W klasyfikacji indywidualnej chłopców – Junior bardzo dobry wynik uzyskał Wojciech Juszkiewicz, zdobywając II miejsce.

            Świetnie zaprezentowały się również drużyny SP Tuczno. W klasyfikacji zespołowej klas IV–VI reprezentacja szkoły w składzie: Izabela Juszkiewicz, Kacper Róg i Damir Barabash zajęła II miejsce.Także zespół klas VII–VIII wywalczył II miejsce – szkołę reprezentowali Wiktoria Malinowska, Wojciech Juszkiewicz oraz Kacper Kwaśniewski.

            Tak znakomite wyniki są dowodem talentu, zaangażowania i systematycznej pracy młodych zawodników. Uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów oraz życzymy kolejnych trafnych strzałów i dalszych sportowych osiągnięć.

          • W dzikiej zagrodzie

          • Grupy zerowe w Dzikiej Zagrodzie ŻubrówO statnie dni w szkole grupa Sowy i Tęczowe Nutki spędziły na obserwacji żubrów , rysiów i wilków. Poznaliśmy zwyczaje tych niezwykłych zwierząt, a opowiedział nam o tym przewodnik. Mogliśmy również nakarmić największego ssaka Europy marchewką. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły jednak wilki. Te trzy okazy, żyjące w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie są tam od zawsze, zostały oswojone, ponieważ zostały znalezione jako porzucone szczenięta w różnych częściach Polski. Po zwiedzaniu Dzikiej Zagrody wszystkim burczało z głodu w brzuchach, pojechaliśmy więc coś przekąsić. To  była udana  wycieczka.

          • Szaleństwo w Pomeranii

          • 🛝🎡Wycieczka klas 1-3 do Pomeranii🎠🎢 

            W dniu dzisiejszym uczniowie klas I–III wzięli udział w wycieczce do Pomeranii, która połączyła naukę z aktywnym wypoczynkiem. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji, dostarczających radości, nowych doświadczeń oraz niezapomnianych wrażeń. 😎🤩Cała wycieczka przebiegła zgodnie z planem, w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. wychowawcy klas 1-3

          • Społecznik na 5!

          • Z radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła dofinansowanie w wysokości 6 000 zł , Wniosek złożony przez Szkolny Klub Wolontariatu z naszej szkoły do Programu pn. „Społecznik na 5! Program wspierania inicjatyw oddolnych na lata 2025 – 2029” został pozytywnie rozpatrzony.

            W ramach projektu zostaną przeprowadzone trzy akcje poświęcone tematyce pierwszej pomocy. Ich wyjątkowość polega na tym, że to właśnie nasi wolontariusze będą prowadzić zajęcia i dzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami oraz seniorami.

            Dwie pierwsze akcje skierowane będą do uczniów naszej szkoły. Podczas spotkań uczestnicy poznają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i nauczą się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

            Ostatnia akcja zostanie zorganizowana dla społeczności gminy Tuczno. Spotkanie odbędzie się w Nowej Remizie OSP w Tucznie i będzie okazją do integracji mieszkańców oraz zdobycia praktycznych umiejętności, które mogą uratować czyjeś życie.

            Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy będziemy mogli realizować tak ważny i potrzebny projekt.

            Ks. Grzegorz Grabowski, Opiekunowie SzKW

          • Wycieczka do Szczecina :)

          • 9 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. Dzień rozpoczęli intensywną zabawą w parku trampolin, następnie zwiedzali najważniejsze punkty Szczecina i dotarli do Morskiego Centrum Nauki. Ostatnią atrakcją było wodne szaleństwo w Fabryce Wody. Opiekunowie: A. Stańczyk, K. Madajczyk, J. Bieniecka, D. Bytnerowicz

        • 80- lecie szkoły - wywiady :)
          • 80- lecie szkoły - wywiady :)

          • Zapraszamy Was do obejrzenia niezwykle ciepłych wywiadów z naszymi gośmi oraz nauczycielami.

            Janina Szupieńko -emerytowana nauczycielka matematyki i wychowawczyni wielu pokoleń uczniów.

            Teresa Zając- wieloletnia nauczycielka matematyki

            Helena Pańczyk - wieloletnia nauczycielka w klasach 1-4, nauczyciel j.polskiego i wychowawca świetlicy

            Jadwiga Kuszczak - wieloletnia nauczycielka j.rosyjskiego i j.polskiego.

            Mariola Śmich - starszy wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura Wałcz 

            Marek Subocz - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

            Paweł Suski - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dyrektor ZUL w Tucznie