Szanowni Państwo, Drodzy Goście, Kochani Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Przyjaciele szkoły!
Witam na dzisiejszej uroczystości Burmistrza Tuczna Pana Krzysztofa Mikołajczyka, wiceburmistrza Panią Alicje Wdowińska, wice dyrektora szkoły Pana Pawła Grandtke, Przewodniczącą Rady Rodziców Pania Maję Krajewską. Witam rodziców, nauczycieli, pracowników oraz szczególnie gorąco naszych uczniów.
Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy — pełen radości, wzruszeń i dumy. Kończymy rok szkolny 2025/2026, rok intensywnej pracy, wielu sukcesów i ważnych wydarzeń w życiu naszej szkoły.
Drodzy Ósmoklasiści,dzisiaj zamykacie ważny etap swojego życia. Za Wami osiem lat nauki, przyjaźni, wyzwań i dorastania w murach tej Szkoły. Przed Wami nowa droga - nowe szkoły, nowe marzenia i nowe możliwości. Tutaj zdobywaliście wiedzę, ale też uczycliście sie czegos znacznie ważniejszego - odpowiedzialności, wytrwałości, współpracy i szacunku. Życzę Wam odwagi, wiary w siebie i tego, abyście nigdy nie bali się sięgać po więcej.
Jak mówi piękne zdanie: nauczyciel otwiera drzwi, ale uczeń musi wejść sam. To ten moment, kiedy to Wy wybieracie swoją drogę. Niech będzie ona dobra, mądra i piękna.
Zostawiacie tu część siebie — wspomnienia, emocje i ślady, które zostaną z nami na zawsze i będą częścią tworzącej się stale historii naszej szkoły.
Ten rok był dla naszej szkoły szczególny. Świętowaliśmy 80-lecie istnienia- jubileusz, który przypomniał nam, że szkoła to przede wszystkim ludzie, tradycja i wspólnota. 80 lat , to pokolenia uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników, którzy z pasjąi sercem tworzyli to mijesce. Mijający rok przyniósł nam również wiele powodów do dumy. Nasi uczniowie kolejny raz osiągnęli wspaniałe wyniki edukacyjne, artystyczne i sportowe. Mamy dwóch finalistów konkursów z języka niemieckiego i angielskiego,– laureatkę ogólnopolskiego konkursu plastycznego,– oraz mistrzów i wicemistrzów województwa i regionu w wielu dyscyplinach sportowych , np. piłce ręcznej, unihokeju i strzelectwie.
Te sukcesy są efektem ogromnej pracy, hartu ducha i współpracy na poziomie nauczyciel - uczeń - rodzic. To dowód talentu i ogromnego zaangażowania.
Ten rok to również rozwój szkoły — dzięki wygranym projektom, np.„Akademia Umiejętności – Nowe Horyzonty” w ramach działania 6.9 pozyskaliśmy środki o wartości ponad 1 mln zł, otrzymaliśmy ponad 60 tys. zł na modernizację sieci komputerowej oraz tworzenie pracowni AI.Dzięki temu nasza szkoła staje się jeszcze bardziej nowoczesna i otwarta na przyszłość.
Nie zapominamy też o wolontariacie — dzięki programowi „Społecznik na 5!” nasi uczniowie uczą się empatii i pomagania innym.
Z całego serca chcę podziękować nauczycielom i pracownikom szkoły za Waszą pracę, cierpliwość, zaangażowanie i rodzinną atmosferę. To dzięki Wam ta szkoła jest miejscem bezpiecznym, życzliwym i pełnym dobra.
Serdecznie dziękuję samorządowi, radzie rodziców za współpracę, wsparcie i wspólne przeżywanie nielicznych niepowodzeń i wielu sukcesów.
Słowa wdzięczności kieruję do naszych przyjaciół i sponsorów, którzy pomagaja nam realizować inicjatywy i budować miejsce, do którego chcą przychodzić i dzieci i pracowmnicy..
Drodzy uczn iowie patrząc na Waswidzę ogromny potencjał, wrażliwość, energię i marzenia. Życzę Wam abyście umieli się cieszyć z małych rzeczy ale sięgć po wielkie.
Dziekuję Państwu za ten rok oraz za przygotowanie kolejnej wspaniałej uroczystości.
Dziekuję Wam za obecność, za dobro, za wspólną prace i za to, że razem tworzymy Szkołę Podstawową im. Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie - miejsce , do którego chce się wracać i które zostaje w sercu na zawsze.
Ósmoklasistom życzę powodzenia na nowej drodze, a wszystkim uczniom — pięknych, bezpiecznych wakacji!
"Rok Szkolny 2025/2026 uważam za zakończony !!!"
Izabela Krajnik
Tegoroczni stypendyści - za wyniki w nauce.
Tegoroczni stypendyści - za wyniki sportowe