• Alpakowy Raj Sylwii i Artura

• Dnia 01.06.2022r z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy 0b "Sowy" były na wycieczce w Alpakowym Raju w Strzalinach. Zapoznały się tam z życiem alpak, mogły je pogłaskać i nakarmić. Uczestniczyły również w konkursach prowadzonych przez Panią Sylwię Sikorską. Na koniec było wspólne pieczenie kiełbasek. Dzieciom bardzo się podobało i wróciły bardzo zadowolone.

K. Kwiatkowska-Gradek

• "Wielki Test Bezpieczeństwa"

• Uczniowie klasy I w roku szkol.2021/2022 realizowali program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy oraz w Internecie.Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów w dniu 27.05.22 r. r. Wielkiego Testu Bezpieczeństwa. Realizacja zadań wynikających z programu na pewno pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów. Teraz czekamy tylko na uzyskanie certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. A. Martynka, E. Matusik

• Dzień dziecka

• Czy wy wiecie, czy wy wiecie,

Ile dzieci jest na świecie?

Kto by to policzyć mógł

Tyle serc, i rąk, i nóg?

A choć dzieci jest tak dużo,

Wszystkie wspólnej sprawie służą,

Wszystkie pragną, pragną z całych sił,

Żeby świat szczęśliwy był.

J. Brzechwa

• Dzień Mamy

• Dzień Mamy w oddziale zerowym Tęczowe Nutki

J.Marcyniuk i D.Skwierzyńska

• Alpakoland w Klotyldzinie

• 30 mają uczniowie obu klas 2 odwiedzili Alpakoland w Klotyldzinie. Dzieci miały możliwość nie tylko spędzenia przemiłych chwil w towarzystwie cudownych alpaki, ale również poczęstowania wszystkich zwierząt przysmakami przygotowanymi przez gospodarzy.

Oprócz wielu alpak, dzieci spotkały również konie, owcekozy i świnie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się olbrzymi osioł.

Szkoda, że pogoda nie do końca nam dopisała, ale mamy ciekawe wspomnienia, doświadczenia oraz wiedzę dotyczącą życia zwierząt.

Opiekę sprawowały Panie Dorota Cybulska oraz Joanna Perskiewicz

• Co wiem o lesie?

• 19 maja 2022 r. odbył się szkolny konkurs przyrodniczy (współorganizowany z Nadleśnictwem Tuczno) „Co wiem o lesie? Wzięło w nim udział 40 uczniów z klas III-VIII. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej, gdzie uczestnicy musieli rozpoznać 5 gatunków drzew i krzewów leśnych.

Wyniki konkursu:

Kategoria klasy trzecie:

I miejsce: Maja Kubiak, klasa 3 a

II miejsce; Zofia Gracoń, klasa 3 b

III miejsce: Maria Kosowiec, klasa 3 b

Kategoria klasy IV-VI:

I miejsce: Krystian Jessa, klasa 5 a

II miejsce: Aleksandra Oleksiak 5 b

III miejsce: Adrian Jessa 5 a

Kategoria klas VII-VIII:

I miejsce: Julia Suliga, klasa VIII c

II miejsce: Seweryn Zydor, klasa VIII a

III miejsce: Karolina Szewczyk, klasa VIII a.

Uczniowie klasy 5 a i 5 b: Aleksandra Oleksiak, Krystian Jessa i Adrian Jessa, będą reprezentować Szkołę Podstawową w Tucznie na etapie powiatowym tego konkursu w Człopie, 6 czerwca 2022 r.

B.Oleksiak-Urbanowska, M.Winkler

• Dzień Mamy

• Z okazji przypadającego 26 maja Dnia Mamy uczniowie klasy 1b składają serdeczne życzenia E. Matusik

• Dzień Pszczoły w "Tęczowych Nutkach i Sówkach.

• Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest co roku 20 maja. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

Dzieci na zajęciach poznały rodzinę pszczelą, budowę pszczoły miodnej, etapy życia pszczół. Zajęcia uatrakcyjnione zostały poprzez pokaz niezbędnych narzędzi pszczelarza: dymiarka, ramka oraz strój. Dzieci dotykały wosk, wyprodukowany przez pszczoły a także smakowały miód. Bardzo dziękujemy Pani Danusi Skwierzyńskiej za cenne informacje oraz prezentację produktów pszczelich i narzędzi pszczelarza. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne.

Opracowała: J. Marcyniuk