• mLegitymacja

• mLegitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej lub elektronicznej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana w telefonie komórkowym.

Aby korzystać z mLegitymacji, uczeń musi pobrać na swój telefon (z systemem Android w wersji 6.0 lub wyższej) bezpłatną aplikację rządową mObywatel.

mLegitymacja poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych czy autobusowych. Jest podstawą do otrzymania przysługujących zniżek. Wystarczy do założenia karty w bibliotece czy zakupie biletów do kina.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

PROSTE KROKI DO TWOJEJ mLEGITYMACJI

1. Wypełnij wniosek i złóż go w sekretariacie (wniosek do pobrania w zakładce DRUKI SZKOLNE)

2. Dołącz zdjęcie - wtedy je zeskanujemy lub wyślij na adres szkoły (tuczno@wp.pl) swoje zdjęcie, które możesz zrobić telefonem

3. Odbierz w sekretariacie kod QR

4. Pobierz na swój telefon aplikację mObywatel (musisz mieć system Android 6.0 i nowszy)

5. Po zainstalowaniu aplikacji postępuj dalej zgodnie z instrukcją wyświetlana w aplikacji.