Nasza szkoła wzbogaciła się o tzw. SPE. Poniżej kilka najważniejszych informacji na ten temat. Wszyscy uczniowie i rodzice otrzymaja niedługo loginy i hasło umożliwiające logowanie się na Platformie. Będzie to można zrobić klikając w link "PLATFORMA E - LEARNING".
SZKOLNA PLATFORMA EDUKACYJNA (SPE)to profesjonalne narzędzie służące do zarządzania i wspomagania procesu kształcenia poprzez wykorzystanie nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych oraz psychologii i pedagogiki medialnej. Połączenie technologii umożliwiającej gromadzenie, przetwarzanie, selekcjonowanie, prezentowanie oraz udostępnianie danych za pośrednictwem sieci Internet z wiedzą na temat koncentracji, zapamiętywania, zróżnicowania aktywności różnych sfer mózgu oraz integracji zmysłów człowieka w trakcie odbierania różnorodnych informacji (wzrokowej, dźwiękowej i obrazowej), pozwoliło stworzyć profesjonalne narzędzie wspomagające proces kształcenia w szkole.
INFORMACJE DLA DYREKTORÓW I NAUCZYCIELI
SPE umożliwia nauczycielom analizę potrzeb uczniów (ankiety, analiza wyników), tworzenie autorskich lekcji, ćwiczeń, testów czy sprawdzianów, a także wykorzystywanie sprawdzonej bazy materiałów dydaktycznych i prezentowanie materiałów podczas lekcji z wykorzystaniem komputera (blended-learning). Platforma pozwala nauczycielom na wymianę informacji i komunikację z pozostałymi użytkownikami, dzięki czemu mogą konsultować między sobą problematykę lekcji, wzbogacać warsztat pracy o nowe pomysły i idee, a także dzielić się swoim doświadczeniem z młodszymi pedagogami.
INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
Dzięki możliwości udostępniania dodatkowych treści edukacyjnych przez Internet, SPE pozwala uczniom rozwijać zdolności i pogłębiać posiadane informacje. W związku z nierównym poziomem wiedzy w grupie, nauczyciel zazwyczaj ukierunkowuje się na tzw. przeciętnego ucznia, na czym tracą uczniowie słabsi, którzy nie są w stanie opanować materiału oraz zdolniejsi, nudzący się na lekcji i nie wykorzystujący swoich możliwości. Platforma rozwiązuje też problem braku czasu w trakcie lekcji na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy do wykonywania odpowiednich ćwiczeń i zadań. Dodatkowo, system wspomaga kształcenie uczniów niepełnosprawnych i chorych, którzy przez dłuższy czas lub w ogóle nie mogą uczęszczać do szkoły.