• Wróżby andrzejkowe w bibliotece

W dniu dzisiejszym klasa 3b uczestniczyła w spotkaniu pełnym czarów i dobrej zabaw prowadzonym przez czarodziejów-bibliotekarzy. Wróżono z dłoni, z patyczków, z jabłka ,kubeczków, przekłuwano serca . Uczniowie poznali cechy swojego charakteru oraz dowiedzieli się kim zostaną w przyszłości . Wszyscy świetnie się bawili Dziękujemy p. Martynie i p. Zbyszkowi! opiekun M. Winkler

• W muzeum

• Muzeum Ziemi Wałeckiej

"Dzięki spotkaniu zorganizowanemu przez Biblioteka Tuczno mieliśmy dzisiaj przyjemność gościć grupę seniorów i uczniów szkoły podstawowej z Tuczna Goście zostali oprowadzeni po wystawie "WIGILIE PRZODKÓW – Boże Narodzenie w kulturze ludowej XIX i XX wieku", a także wysłuchali prelekcji na temat portretów trumiennych Wedlów-Tuczyńskich. Dziękujemy za odwiedziny!"

• Gierka

• Dziś odbyło się kolejne spotkanie z grami dla dorosłych. Rozegraliśmy turniej w grę wydawnictwa MUDUKO "Na ile ogarniasz". Było dużo emocji... bo pytania trudne, ale ogarneliśmy:) Póżniej zaprezentowaliśmy Rummikub Ekspert, Twist i szachowy. Zagraliśmy także w ostatnio cieszącą się wśród dzieci powodzeniem grę "Wirus". Ważna informacja: zebraliśmy grupę chętnych dorosłych do Ligi Rummikub ( rozgrywki rozpoczniemy w styczniu) Dziękujemy wszystkim obecnym, że zaszczycili nas swoją obecnością i mamy nadzieję, że będzie nas coraz więcej. Dziękujemy także wydawnictu MUDUKO za grę turniejową i nagrody:)

• Gierka

• Dotarła do nas kolejna paczka od wydawnictwa MUDUKO. Ogromnie dziękujemy Wydawnictwu, że możemy poznać Wasze gry i musimy przyznać, że ich wcale nie znaliśmy:) Już jutro z dorosłymi sprawdzimy się w grze "Na ile ogarniasz" a we wtorek na pierwszych klubowych zajęciach w tym tygodniu pogramy w grę "Zuuupa". Pozostałe dwie gry z paczki wprowdzimy w kolejnych tygodniach.

• Wolontariusze POMAGAJĄ

24-25 listopada 30 uczniów naszej szkoły wzięło udział w kolejnej akcji „Świątecznej Zbiórki Żywności" organizowanej przez Bank Żywności i MGOPS w Tucznie. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać wiele kg żywności. Paczki trafią do najuboższych rodzin. Wzorowa postawa młodych wolontariuszy dowodzi, że zawsze można na nich liczyć. Dziękujemy również rodzicom za pomoc organizacyjną. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

• Dzień Misia

• Dzisiaj grupa Sowy obchodziła Dzień Misia. W listopadzie 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore “Teddy” Roosevelt podczas polowania ujrzał małego niedźwiedzia, który miał być przeznaczony na trofeum. Zlitował się nad zwierzęciem i kazał puścić je wolno. To wydarzenie stało się inspiracją dla Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta rozpoczął produkcję pluszowych misiów o nazwie Teddy. Miś zyskał ogromną popularność i do dzisiaj polski pluszowy miś, to dla mieszkańców zza oceanu „Teddy’s Bear”! A my poznaliśmy Misia Uszatka i Koralgola. Ulubione misie zawitały dzisiaj w szkole. Każdy miś musiał się przedstawić i opowiedzieć swoją historię. Bylo dużo zabawy i ciekawych zadań. Na koniec zrobiliśmy misiowe dziewczyny i misiowe chłopaki z papieru. B.Urbanowska

• List do Mikołaja

• Uczniowie klasy 1b wysłali dzisiaj listy do Świętego Mikołaja.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to zachęcamy i podajemy adres

• Konkurs recytatorski pt "Kolorowe wiersze na jesienne szarugi"

• Dnia 23 listopada odbył się konkurs recytatorski pt "Kolorowe wiersze na jesienne szarugi"

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Franciszek Majer 2b

Izabela Juszkiewicz 3a

Pola Kwolik 1b

Tola Wójcik 1a

Dziękujemy jury w składzie: R. Mikołajczyk, M. Tereszczak, M. Winkler.

Organizatorzy: D.Cybulska, G.Kędziora, M.Kwolik

• II m w Regionalnych Igrzyskach Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt

• 16 listopada w Bierzwniku wywalczyliśmy II m w Regionalnych Igrzyskach Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt - drużyna w składzie: Wiktoria Gawęda i Michalina Kindel.

Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt zakończyliśmy na V miejscu.

Drużyna Tuczna w składzie: Oliwia Pecio i Anna Bukała.

• II etap kuratoryjnego konkursu języka polskiego

• Dziś odbył się II etap kuratoryjnego konkursu języka polskiego, do którego zakwalifikowały się dwie uczennice klasy 7 b: Patrycja Mikołajczyk i Aleksandra Oleksiak.

Gratulujemy i czekamy na wyniki

Op. Renata Mikołajczyk

• Jak radzić sobie ze złością i gniewem

• Grupa Sowy dzisiaj brała udział w zajęciach" Jak radzić sobie ze złością i gniewem?" Bardzo dziękujemy panu Zbyszkowi Kulpinskiemu za ciekawe warsztaty i ćwiczenia.Teraz wiemy co robić jak dopada nas to niedobre uczucie złości .

• Uczniowie klasy 3B mają swoje prawa!

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie Konwencji o prawach dziecka – najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania.

Dlatego dziś w klasie 3B odbyły się zajęcia na temat respektowania praw dziecka, obejrzano prezentację o prawach dziecka, uczniowie przygotowywali plakaty oraz gazetki tematyczne. Kolor niebieski był wszechobecny!!! Celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. E. Matusik

• „Wspólnie mocniejsi - uczmy się przez integrację „

Klasa 1a i 1b w ramach edukacyjnego projektu z dużym zaangażowaniem wykonała pierwsze zadanie tworząc własne - postacie bajkowe: księżniczki, wróżki, baletnice, kotki, pieski,karatecy, stworki- powtorki i inne cuda

Kreatywność naszych pierwszaków jest wyjątkowa