• W teatrze Pleciuga

• Wycieczka do teatru to niezwykła forma edukacyjna, podnosi kompetencje kulturalne w zakresie odbioru sztuki, zachowania się w teatrze, uwrażliwia na piękno żywego słowa i namacalnego obcowania z grą aktorską Niezastąpione propagatorki aktywnych zajęć: M.Kwolik, D.Cybulska, G.Kędziora, M. Winkler- zabrały na wycieczkę klasy 1a,1b,2a i 2b wybierając się 5 stycznia do Szczecina. Spektakl "Calineczka" spotkał się z dużym zainteresowaniem, śmiechem i brawami. Po teatralnym występie uczniowie wykonali kolorowe pacynki- nasza grupa była niezwykle twórcza, Panie prowadzące warsztaty były pod wrażeniem pomysłowości dzieci

• Klasowe Wigilie

• Ostatni dzień w szkole w 2023 roku upłynął przy klasowych Wigiliach.

Było magicznie, pięknie i smacznie, a rodzice spisali się na medal. Nie mogło zabraknąć również Mikołaja i jego Śnieżynki

• Ze świąteczną wizytą u pacjentów szpitala

• W dniu dzisiejszym uczennice Szkoły Podstawowej im.Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie odwiedziły z kolędą ZOL w Tucznie. Po raz kolejny była to bardzo wzruszająca i wyczekiwana wizyta. Wspólne kolędowanie, kartki z życzeniami to coś na co czekali pacjenci. Uścisk dłoni i uśmiech.

Opiekunki: M. Tereszczak, E. Matusik, M. Winkler

• Pomyśl o ptakach ;)

• Tęczowe Nutki dziś wykonały kule z ziarnami dla ptaków zimujących w Polsce. Kule zostały umieszczone w lodówce i w najbliższym czasie zostaną powieszone na gałązkach drzew, na terenie szkoły.

• Z wizytą w Urzędzie

• Świąteczny spacer z życzeniami świątecznymi do naszych zaprzyjaźnionych miejsc w naszym mieście. Dziękujemy za słodycze.

• Awans :)

• 11 grudnia nasza koleżanka Ewa Matusik celująco zdała egzamin i uzyskała kolejny stopień awansu zawodowego. Tym samym nasze grono zyskało kolejnego "Nauczyciela Mianowanego".

Ewie serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy wielu kolejnych w nauczycielskiej karierze

• ROBOTYKA

• Uczniowie z młodszych klas uczestniczący w pozalekcyjnych zajęciach z Robotyki zbudowali mobilne pojazdy czterokołowe, zainstalowali czujniki wykrywania przeszkód. Końcowym etapem zajęć było zaprogramowanie ich trasy ruchu oraz praktyczne sprawdzenie w działaniu. Sprząt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości

• EKO BOMBKA

• Całe podium dla uczniów SP im. Wedlów - Tuczyńskich w Tucznie, tych najmłodszych i tych trochę starszych

Gratulacje

Dzisiaj tj. grudnia r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Burmistrza Tuczna pn. „Drugie życie odpadów – EKO BOMBKA” .

W konkursie wzięło udział aż uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wedlów Tuczyńskich w Tucznie oraz Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Marcinkowicach.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu ekologicznej ozdoby choinkowej wykonanej z surowców wtórnych, materiałów ekologicznych lub materiałów pochodzenia naturalnego.

Celem Konkursu jest zwiększanie świadomości ekologicznej dotyczącej gospodarki odpadami, zachęcenie do ponownego wykorzystania odpadów, a także wdrażanie idei zero waste.

Wszystkie prace były niezwykle oryginalne i kreatywne, komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie aby dokonać wyboru, jednak po długich obradach lista laureatów przedstawia się następująco:

W kategorii klas 0-III

I miejsce: Ignacy Kiński

II miejsce: Izabela Juszkiewicz

III miejsce: Liliana Janik

Wyróżnienie : Szymon Strużek

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce: Zofia Gracoń

II miejsce: Nikola Kudlak

III miejsce: Zofia Romaniec

Wyróżnienie : Wiktor Matusik

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w konkursie.

Do zobaczenia za rok

• ZWIERZĘTA LEŚNE

ZWIERZĘTA LEŚNE - lekcja przyrodnicza w klasach drugich, przygotowana przez Nadleśnictwo Tuczno.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i przeprowadzenie ciekawej lekcji przyrodniczej pani Agacie Dąbkowskiej oraz panu Piotrowi Iwanickiemu.

• Sowy pieką pierniki

• Dzisiaj grupa Sowy zajęła pracownię z kuchnią. Upiekliśmy 8 blach pierników świątecznych. Zagniataliśmy ciasto piernikowe, wałkowaliśmy, wycinaliśmy foremkami, piekliśmy i studziliśmy. W końcu pięknie ozdobiliśmy lukrem i kolorowymi posypkami. Wszystko włsnoręcznie wykonane. Gotowe pierniki czekają na zapakowanie i kiermasz świąteczny.Brawo my.

• 3b na warsztatach piernikowych

• 7 grudnia klasa 3b odwiedziła zaprzyjaźnioną cukierenkę w Wałczu „Kawał Babeczki”. Podczas warsztatów cukierniczych pod czujnym okiem Pani Moniki uczniowie przepięknie ozdabiali przygotowane pierniczki a później własnoręcznie wykonali bułeczki cynamonowe.