Dni profilaktyki 🍇🍎🍅🥕🥝🫐🥑🥬🫑🏃♀️➡️🏃➡️🤾🤸♂️🏋♂️🏌
- 54
Obchodów Dnia Wiosny ciąg dalszy 🐞🦎🦋
- 1
Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz matematyki
Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz matematyki”
W czwartek 14 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas 1 – 3. Celem konkursu było między innymi rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów. W konkursie wzięło udział 52 uczestników, którzy zmierzyli się w rozwiązywaniu testu matematycznego na trzech poziomach wiekowych. Wymagał on od uczestników przede wszystkim logicznego myślenia w analizowaniu zadań. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców „Mistrza i Wicemistrza Matematyki”:
– w kategorii klas pierwszych:
MISTRZ MATEMATYKI – FILIP MATUSIK – KL. 1B
WICEMISTRZ MATEMATYKI – ZUZANNA GAWĘDA – KL. 1A
– w kategorii klas drugich:
MISTRZ MATEMATYKI – TATIANA BARTOSZUK – KL. 2A
WICEMISTRZ MATEMATYKI – FRANCISZEK MAJER – KL. 2B
– w kategorii klas trzecich:
MISTRZ MATEMATYKI – JOANNA JESSA – KL. 3A
WICEMISTRZ MATEMATYKI – LILIANA JANIK – KL. 3B
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy podobnie – pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w promowaniu „Królowej Nauk” jako atrakcyjnej dziedziny wiedzy! A. Martenka, J. Warszylewicz, E. Matusik
Zdrowie zęby mamy, marchewkę zjadamy
W grupie Sowy trwa tydzień profilaktyki, głównym tematem jest higiena jamy ustnej, bawiliśmy się w usuwanie próchnicy, plombowania zębów. Wykonaliśmy też prace plastyczne na konkurs "Zdrowie zęby mamy, marchewkę zjadamy".
3
Sowy świętują Dzień kolorowej skarpetki.
Dzień Wiosny w 6 A - wspólnie spędzony czas - zdrowy posiłek, ciekawy film oraz wiosenne porządki na obrzeżach Tuczna
🦋🦎🐞🐌🐛 Wiosna
Wiosna cieplejszy wieje wiatr....
Wiosna, znów nam ubyło lat.....
Uczniowie oddziałów 0-2 przeganiają brzydką pogodę i przywołują Wiosnę!
Klasa 2b przygotowała z wychowawcą Panią G.Kędziora wspaniały, pouczający spektakl na temat segregacji śmieci, aktorzy spisali się na medal!
Odziały zerowe przygowaly bombowy występ z bum- bum rurkami.
Wszyscy wspólnie zaśpiewali pozytywną piosenkę "Nie będę już więcej narzekać...."
Po występach zjedliśmy pyszne, chrupiące gofry wykonane przez Panie H.Stocka i M.Tereszczak.
51
Tęczowe Nutki w muzeum w Wałczu na wystawie na temat kosmosu
Prezentacja szkół
W dniu wczorajszym uczniowie klasy 8 spotkali się z przedstawicielami XIII LO w Szczecinie oraz PCKZIU w Wałczu. Wśród przedstawicieli znaleźli się nasi absolwenci. Niezwykle miło nam było zobaczyć ich i posłuchać jak wspaniale radzą sobie w szkole ponadpodstawowej:)
„Seed. Śnieżyca”
- 11
Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych
Grupa Sowy dzisiaj odwiedziła Muzeum Ziemi Wałeckiej. Oglądaliśmy wystawę pt."Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych", oglądaliśmy Układ Słoneczny i gwiazdozbiory. Wzięliśmy też udział w warsztatach i budowaliśmy statek kosmiczny. A Olek Sz.został wyróżniony specjalną nagrodą "Przyjaciel Muzeum".
14
Kung Fu Panda 4 🐼🐼
Wyjazd uczniów klasy 1a i 1b do kina Helios w Pile na bajkę „Kung Fu Panda 4”
#będęmistrzemKungFu #umiejętności #odwaga# przeznaczenie #przyszłość #nauka
SKGP Gierka
W poniedziałek odbyła się 5 kolejka Tuczyńskiej Ligi Rummikub. Przed nami ostatnie spotkanie i zobaczymy kto wygra? Jeżeli będą chętni to z przyjemnością zorganizujemy następną Ligę
Profilaktyka
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 0-5 uczestniczyli w spektaklach profilaktycznych finansowanych przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy Pani dyrektor GOK Annie Brachaczek za udostępnienie sali i gościnę, czuliśmy się jak w prawdziwym teatrze:)
😉 Integracja klas 2😉 Wspólny wyjazd do kina Helios w Pile na bajkę pt. 🐼"Kung Fu Panda 4"🐼
Egzotyczne chrząszcze i modliszki
Wiosna w świecie przyrody,.Dzisiaj zawitały do nas egzotyczne chrząszcze i modliszki. Dzięki panu Dominikowi Bytnerowiczowi mogliśmy się dowiedzieć, jakie mają zwyczaje, czym się odżywiają i jak się przeobrażają. Dziękujemy bardzo za ciekawą lekcję przyrody.
1
Żerzóha czy Rzeżucha ?
Rzeżucha powszechnie kojarzona jest z wiosną, tradycyjnie hodowana na krótko przed Świętami Wielkanocnymi. Rzeżucha posiada ciekawy, lekko ostry smak. Jest nie tylko bardzo smaczna, stanowi wiosenną ozdobę, ale posiada też ciekawe właściwości zdrowotne i lecznicze. A Ty posiałeś/aś już swoją rzeżuchę? Klasa 1b już tak
PRZESTRZENIE DZIEDZICTWA.
Książnica Pomorska im. S. Staszica w Szczecinie oraz Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie zapraszają do udziału w XIII edycji konkursu historyczno-literackiego PRZESTRZENIE DZIEDZICTWA.
Konkurs dla uczniów szkół średnich oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego odbywa się od 2012 r. w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, objętych patronatem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Oddział Zachodniopomorski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Patronat medialny sprawują: Radio Superfm oraz portal wSzczecinie.pl.
Konkurs ruszył 1 marca, na prace czekamy do 23 kwietnia 2024 r. Wyniki ogłoszone zostaną do 29 maja 2024 r., przed końcowym wystawieniem ocen w szkole. Wręczenie nagród odbędzie się na przełomie września i października. Oprócz tytułu laureata, wyróżnieni otrzymają nagrody i dyplomy.
Tegoroczny konkurs znajduje się w wykazie konkursów Kuratorium Oświaty w Szczecinie, punktowanych przy rekrutacji do szkół średnich!!!
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o regionie Pomorza Zachodniego, jego odległej i bliskiej, skomplikowanej przeszłości, żyjącej w opowieściach rodzinnych, przybliżenie dziedzictwa kulturowego regionu oraz tworzenie przywiązania do „małej ojczyzny”, do jej historii i tradycji. Uczestnictwo w konkursie pozwoli młodym ludziom rozwijać wrażliwość i wyobraźnię oraz prezentować i popularyzować ich umiejętności literackie.
Zadaniem uczestników jest wybranie jednego wydarzenia, obiektu, osoby itp. z bliższej albo dalszej historii swojej miejscowości lub z dziejów Pomorza i skoncentrowanie wokół niego swojej opowieści za pomocą dowolnej formy wypowiedzi.
Komisja konkursowa docenia piękną, poprawną polszczyznę prac konkursowych, rzetelność badawczą oraz samodzielność w tworzeniu opowieści opartej na wiedzy historycznej. Oprócz formy literackiej istotna jest zgodność treści z faktami historycznymi.
Szczegóły – terminy i regulamin konkursu, materiały do pobrania: https://ksiaznica.szczecin.pl/konkurs.../single/id/1395
Aktualności konkursowe zamieszczamy na naszym profilu FB.com/ZDDKsiaznicaPomorska
Informacji o konkursie udziela sekretarz konkursu Agnieszka Gnat-Leśniańska, tel. tel. 91 48 19 215, mail: konkurs.zdd@ksiaznica.szczecin.pl
🦎🐸🐞🐛🐌🪱🐜🐸🦎 Co w mchu piszczy? Niesamowite stworzenia wykonane przez zdolnych uczniów z 1b
Sportowe informacje z ostatniego tygodnia 🥰
Sportowe informacje z ostatniego tygodnia
* 29.02.2024 Człopa - Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęta III m. Chłopcy III m.
* 06.03.2024 Wierzchowo. IV m w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców.
* 07.03.2024 Bierzwnik. V m w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Dziewcząt.
*08.03.2024. Bierzwnik. I m w Regionalnych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Chłopców
12
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie