• Ogłaszamy zbiórkę „Od brzuszka do serduszka”

Jeśli chcesz pomóc przetrwać bezdomnym, chorym i porzuconym kotom przynieś w dniach od 06-30 listopada 2023 r. karmę i inne przekąski. Zachęcamy wszystkich uczniów do przyłączenia się do akcji. Szkolne Koło Wolontariatu

• Planetarium

• Wspaniała i fascynująca lekcja astronomii poprowadzona przez Pana Łukasza Kołodziejskiego. Planetarium Syriusz Dziękujemy!

• "Pati i klątwa Posejdona"

• Dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się w podróż śladami mitologii greckiej na film "Pati i klątwa Posejdona". Wielka przygoda małych bohaterów! Nieustraszona mysz Pati i jej koci przyjaciel Sam wyruszają w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji. Bajka bardzo się wszystkim podobała. Wyjazd udany. M.Lewandowska B.Urbanowska oraz panie Marta i Agnieszka

• 11 Listopada

• Dzisiaj byliśmy świadkami pięknej lekcji historii w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Wedlów-Tuczyńskich. Przenieśliśmy się literacko i muzycznie do czasów kiedy nasz kraj, po 123 latach niewoli, odzyskał niepodległość. Mogliśmy wysłuchać pięknych pieśni patriotycznych oraz utworów lirycznych w wykonaniu uczniów z klas 5b, 6a, 7a, 7b pod kierunkiem pani Danuty Kityńskiej oraz Arkadiusza Molińskiego. Przepiękną dekorację wykonali pan Dominik Bytnerowicz oraz pani Małgorzata Winkler, a o udźwiękowienie zadbał Radosław Koltermann z uczniami.

• Kotyliony na 11 listopada

Dnia 8.11.2023r. uczniowie klasy 2b wspólnie z Koło Gospodyń Wiejskich "Dlaczego nie?" w Strzalinach podczas warsztatów wykonały przepiękne kotyliony z bibuły.

Biało-czerwone kotyliony są symbolem dumy z polskich barw narodowych oraz radosnych obchodów Święta Niepodległości, jak również najprostszą lekcją patriotyzmu dla najmłodszych.

Dziękujemy serdecznie za wspaniałe warsztaty oraz przekazanie na rzecz naszej klasy kotylionów.

G. Kędziora

• Góra Grosza 2023/2024

Informujemy, iż od 01.11.2023 r. ruszyła akcja "Góra Grosza”, w której nasza szkoła dumnie uczestniczy już po raz kolejny.

Celem XXIV edycji ,,Góry Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

Monety zbieramy od 01.11.2023 r. do 29.02.2024 r.

Miejsce zbiórki: skarbonka na parterze w budynku A i B naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji! Szkolne Koło Wolontariatu

• Warto odwiedzić bibliotekę

• Grupa Sowy dzisiaj była na spacerze patriotycznym ulicami Tuczna. Dzieci wszędzie widziały orły i biało- czerwone flagi. Odwiedziliśmy też Bibliotekę Miejską i podziwialiśmy piękną wystawę zorganizowana z okazji Święta Niepodległości . Wzięliśmy też udział w konkursie. Warto odwiedzić bibliotekę. B.Urbanowska

• 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania.

Głównym celem organizacji tego dnia jest zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się.

Klasa 1 a już wie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje nam siłę do nauki i lepszej koncentracji podczas zajęć oraz energię do zabawy.

Tego dnia uczniowie wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie.

Przynieśli potrzebne produkty, z których wykonali pożywne i zdrowe kanapki.

Przygotowanie kanapek i ich degustacja było dla dzieci świetną zabawa

Monika Kwolik

K. Kwiatkowska- Gradek