• DORADCA ZAWODOWY

        • UWAGA!
          Szkoła ponadgimnazjalna nie decyduje ostatecznie o wykonywanym zawodzie ale daje już możliwość rozwoju i poszerzenia wiedzy w określonym kierunku i w jakimś stopniu determinuje późniejsze wybory zawodowe. Dlatego już przy wyborze szkoły pondgimnazjalnej istotne jest określenie własnych umiejętności i zainteresowań. Warto wziąć pod uwagę to, jaki jest poziom nauczania, jakie istnieją formy zajęć pozalekcyjnych (kółka zainteresowań, akcje charytatywne) i czy istnieje możliwość uczestnictwa w konkursach, olimpiadach, wymianach uczniów z innych krajów. Należy podkreślić, iż decyzja o wyborze szkoły ponagimnazjalnej powinna być decyzją samodzielną, bez nacisku osób bliskich, bez zwracania uwagi na to, że takiego wyboru dokonał kolega/koleżanka. 
          Istotne w podjęciu decyzji o wyborze szkoły są uzyskane kwalifikacje oraz możliwości dalszego kształcenia (technikum, liceum ogólnokształcące, szkoła zawodowa).Ważne jest spotkanie z doradcą zawodowym, który przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi jest najlepszym sposobem określenia swoich umiejętności. 

          Doradca zawodowy -pedagog Honorata Stocka



                                   

          Zapraszam do skorzystania z informacji zawartych na stronie www.ohpdlaszkoly.pl dla młodzieży.
          (Ochotnicze Hufce Pracy są – na mocy Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy – instytucją rynku pracy. OHP to państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez ministra właściwego do spraw pracy, która wykonuje zadania państwa na rzecz młodzieży powyżej 15 roku życia i bezrobotnych do 25 roku życia w zakresie zatrudnienia oraz przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży, a także zadania w zakresie jej kształcenia i wychowania)
                                 OHP specjalizuje się w doradztwie zawodowym
          • W zakładce rynek pracy w poradnictwie zawodowym znajdziecie wzory pism tzn listów motywacyjnych, CV (także w języku angielskim), przykłady pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej itp.
          • W zakładce baza wiedzy w zasobach metodycznych znajdziecie informacje o zawodach, przewodniki po zawodach, filmy o zawodach (niektóre z filmów obejrzycie na zajęciach w szkole)
          • W zakładce testy i gry znajdziecie : testy i grę cv maniak która pomoże wam w skonstruowaniu własnego cv
          Dostępne testy:
          1. Praca indywidualna - Praca zespołowa
          2. Ryzyko - Bezpieczeństwo
          3. Spontaniczne działanie – Działanie zaplanowane
          4. Ogół - Szczegół

           

          Chcesz wiedzieć więcej o wybranym zawodzie?

          Interesuje Cię, jakie zadania będziesz mieć do wykonania w trakcie pracy? Może chcesz poznać warunki zatrudnienia i środowisko, w którym w przyszłości będziesz pracować? Chcesz sprawdzić, jakie wymagania fizyczne, zdrowotne i psychologiczne stawia przed Tobą wymarzony zawód? Interesują Cię zawody pokrewne?

          Takie informacje znajdziesz w Przewodniku po zawodach.

          Możesz również obejrzeć filmy o zawodach.

           

          POWODZENIA !!!!!!

          Doradca zawodowy-pedagog Honorata Stocka