• zajączek w 1b

• Dnia 05.04.2023r. uczniowie klasy 1b obejrzeli film edukacyjny o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Następnie udaliśmy się na boisko szkolne w poszukiwaniu upominków od zającza. Piękna pogoda, czyste powietrze oraz humor pomogły w odnalezieniu wszystkich prezentów.

G. Kędziora

• Uczniowie klasy 1a pielęgnują tradycje wielkanocne

• Uczniowie klasy 1a pielęgnują tradycje wielkanocne. Po zapoznaniu się z tradycjami świątecznymi wykonali na zajęciach koszyczek, jajko wydrapywankę, malowali również jajka styropianowe farbą akrylową. Zajęcia te wprawiły dzieci w świąteczny nastrój.

J. Marcyniuk

• GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASÓW

Giga Laurka to akcja, mająca na celu zwrócenie uwagi na pożary w lasach, osoby opiekujące się środowiskiem leśnym i wypromowaniu pożądanych zachowań człowieka w lesie.

Uczniowie klasy 1b, 2b i 3a

wykonali przepiękne laurki, czekamy, aż znajdą się na "ogromniastej" ogólnopolskiej kartce dla Bohaterów Lasów

D.Cybulska

• Warsztaty wielkanocne

Dnia 31.03 uczniowie klas 0a,0b i 1b wybrali się na warsztaty wielkanocne do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkanocnych, a także wykonaliśmy samodzielnie tradycyjne ciasto - mazurek. Na zakończenie warsztatów było poszukiwanie słodkiego upominku zostawionego przez zajączka w ogrodzie muzealnym. Było wesoło, słodko i kolorowo.

M.Kwolik

K.Kwiatkowska-Gradek

G.Kędziora

D.Skwierzyńska

• Instrumenty w klasie 1b

• Uczniowie klasy 1b wykonali własnoręcznie instrumenty perkusyjne - grzechotki. Wykorzystali do tego plastikowe butelki po napojach, które wypełnili ryżem, kaszą, grochem i ziarnami fasoli. Ozdabiali je według własnego pomysłu. Wykonanie instrumentów sprawiło dzieciom wiele frajdy a efektem ich ciężkiej pracy są przepiękne, kolorowe oraz bardzo fantazyjne grzechotki.

G. Kędziora

• Sport

• Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Mielenko Drawskie, 24.03.2023. IV miejsce

• Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

• W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Tucznie, odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do etapu gminnego przystąpiło łącznie 21 osób z obydwu szkół podstawowych z terenu gminy. Młodzież rywalizowała w jednej kategorii wiekowej klas (5-8).

W wyniku przeprowadzenia eliminacji gminnych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

II grupa wiekowa - klasy V-VIII

1 miejsce - Tymecki Michał - Szkoła Podstawowa w Tucznie

2 miejsce - Janik Oliwia - Szkoła Podstawowa w Tucznie

3 miejsce - Garbowska Aleksandra - Szkoła Podstawowa w Tucznie

Dziękujemy opiekunom szkół za przygotowanie uczniów do turnieju oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za wykazanie chęci do wzięcia udziału w konkursie.

Osobom, które przeszły do etapu powiatowego życzymy powodzenia i zajęcia czołowych miejsc.

• Hala sportowa

• W lutym tego roku dzięki akceptacji Burmistrza Tuczna udało się wygospodarować w budżecie szkoły odpowiednią kwotę na odnowienie nawierzchni oraz linii hali sportowej. Zostały również zakupione maty ochronne zabezpieczające podłogę przed zniszczeniem, podczas organizowanych w hali imprez okolicznościowych.

Koszt przedsięwzięcia był naprawdę duży.

Dlatego proszę by wszyscy korzystający z hali sportowej pamiętali o bezwzględnym korzystaniu z odpowiedniego obuwia.

Przy wejściu na płytę sportową umieszczona została skrzynka z jednorazowymi ochraniaczami - dla zapominalskich

Osoby zainteresowane wynajmem hali sportowej mogą kontaktować się z Cezarym Burakiem - pracownikiem szkoły - dane kontaktowe znajdują sie na stronie szkoły https://zstuczno.edupage.org/news/

Wyświetl statystyki i reklamy

Promuj post

Wszystkie reakcje:

• Wiosenne sadzenie roślin w klasie 2

Wiosenne przebudzenie w klasie 2 rozpoczęliśmy zakładając „ogródek na parapecie”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem sadzili kwiaty, cebulę dymkę, wysiewali owies. Dzięki codziennej obserwacji dzieci będą mogły przekonać się jaki jest cykl rozwoju roślin oraz jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja. Pomysł sadzenia roślin bardzo uczniom się spodobał, dlatego zamierzymy powtórzyć działania tym razem w ogródku szkolnym. E. Matusik

• TURNIEJ RUMMIKUB W TUCZNIE

[14 kwietnia 2023]

Honorata Stocka i Szkolny klub gier planszowych „Gierka” w Tucznie serdecznie zapraszają na turniej eliminacyjny w Rummikub, który odbędzie się 14 kwietnia w Tucznie.

Start godzina: 15:00

Zapisy: https://forms.gle/c8PmY2BX7QkCbfVk9

Zapisane osoby: http://bit.ly/3z6ns5O

Wydarzenie: https://fb.me/e/NRaBPV78

Ranga: turniej eliminacyjny

Info:

• turnieju mogą wystartować wszyscy

• osoby z miejsc 1-3 otrzymają nagrody rzeczowe a zwycięzca awans na Mistrzostwa Polski 2023

Organizator:

• Honorata Stocka

• Szkoła Podstawowa im Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie

• Szkolny klub gier planszowych „Gierka” w Tucznie

Miejsce:

• Szkoła Podstawowa im Wedlów - Tuczyńskich w TucznieUl. Szkolna 4178-640 Tuczno

• Zajączek

• Zajączek z tektury i wytłaczanki na jajka. Nadaliśmy drugie życie kartonowym opakowaniem. Wychowawcy świetlicy szkolnej.