Nawigacja

 • Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Sabotażysta

  Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Sabotażysta

  W dniu 25 września odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski w grę "Sabotażysta". Do udziału w  eliminacjach można zgłosić się na stronie mistrzostw lub u pedagoga (potrzebny jest adres e-mail oraz numer telefonu).

  Chętnych, którzy chcą  nauczyć się grać w tą bardzo ciekawą grę karcianą, serdecznie zapraszam w środę 19 września w godz. 13.30-15.00 lub w piątek 21 września 13.30-14.30 w sali 26 (gimnazjum)

  Honorata Stocka

 • Kampania edukacyjna "zaWODY" dla Afryki.

  Kampania edukacyjna "zaWODY" dla Afryki. - Obrazek 1 Projekt zaWODY dla Afryki miał uświadomić uczniom znaczenie wody w życiu człowieka. Uczniowie dowiedzieli się w jakich regionach świata występuje deficyt wody zagrażający życiu mieszkających tam ludzi. Ważnym elementem było pokazanie jak działa UNICEF.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  3 września 2018 r. godz. 9.00

 • "Bądź bezpieczny"

  6 czerwca uczniowie klasy 1a i 1b reprezentowali naszą szkołę w XV Turnieju Wiedzy Prewencyjnej Szkół Podstawowych - Wałcz 2018 "Bądź Bezpieczny". Turniej od wielu lat organizowany jest przez Komendę Powiatową Policji w Wałczu pod honorowym patronatem Starosty Wałeckiego. W tym roku gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa w Wałczu. W Turnieju uczestniczyli uczniowie klasy 1 z 12 szkół naszego powiatu. Każda drużyna rywalizowała w trzech etapach: uczniowie odpowiadali na pytania zawarte na kartach pracy i rozwiązywali zadania dotyczące wiedzy z ogólnych zasad bezpieczeństwa, recytowali wiersze o bezpieczeństwie oraz współzawodniczyli w trzech konkurencjach sportowych. Wszystkie dzieci z pełnym zaangażowaniem i oddaniem brały udział w rywalizacji. Drużyna naszej szkoły w składzie: Hanna Senator (kl.1b), Karol Lament (kl.1b), Wiktor Matusik (kl.1b), Adrian Jessa (kl.1a) i Oskar Lichwierowicz (kl.1a) zdobyła 3 miejsce. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pucharami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi i słodyczami. Nauczycielom zostały wręczone podziękowania za przygotowanie drużyn. Opiekunem naszej grupy była Pani Joanna Perskiewicz - wychowawczyni klasy 1b. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Organizatorom za organizację i przebieg tego turnieju.

  "Bądź bezpieczny" - Obrazek 1

 • Dzień Dziecka w naszej szkole.

  Dzień Dziecka w naszej szkole.

  Nauczyciele- Dzieciom!!!

  W środę 30 czerwca, w ramach obchodów Dnia Dziecka, w Szkole Podstawowej w Tucznie  zawrzało. Po wielu latach nauczyciele wrócili do przygotowania spektaklu dla dzieci. W tym roku była to bajka na podstawie „Czerwonego Kapturka”

  W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie szkoły z Tuczna , Marcinkowic,  przedszkolaki , mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście.

  Widownia reagowała bardzo spontanicznie, gdy na scenie pojawiały się postacie, w role których wcielili się nauczyciele i pracownicy  szkoły. Na twarzach  dzieci malowały się przeróżne emocje: od przerażenia na widok  złego Wilka, po zachwyt nad Biedronką, Czerwonym Kapturkiem, Babcią, Myśliwym, Matką Czerwonego Kapturka,  Krasnoludkami, Jagódkami, Drzewami, Pająkiem, Jemiołuszką, Wiewiórką, Jeżem, Motylkiem, Narratorami.

  Treść bajki była wzbogacona o postaci trzech Dobrych Wilków, które miały uświadomić dzieciom, że mimo wielu mitów, są to zwierzęta przyjazne człowiekowi.

  Przerywnikami w bajce były: występy Krasnoludków, Jagódek, Drzew i Zwierzątek. Nie zabrakło również reklamy, która przypomniała dzieciom o regularnym myciu zębów.

  Scenografię do bajki przygotowali nauczyciele pod kierunkiem Jolanty Szczotkiewicz.

  Stroje do występu były indywidualnym dziełem każdego aktora.

  Scenariusz i reżyseria: Elżbieta Witkowska.

  Rodzice zorganizowali dla wszystkich uczniów wiele atrakcji oraz grilla i napoje za darmo .
  Nasi Gimnazjaliści popisali się umiejętnościami i w ramach atrakcji zaprezentowali Manekin Challenge.
  Największym powodzeniem podczas trwania imprezy cieszył zaprezentowany po raz pierwszy w naszym miasteczku i okolicy 🙂 Wipe-out – gigantyczny tor przeszkód , jak również zamek dmuchany . Kolejną atrakcją było malowanie twarzy , z której uczniowie - szczególnie ci młodsi chętnie korzystali a które w mistrzowski sposób wykonywały mamy naszych uczennic. Kolejka nie miała końca …

  Dzięki współpracy z miejscowymi przedsiębiorcami a także Zachodniopomorską Izbą Rolniczą oraz firmą Bednar udało nam się pozyskać gadżety , fundusze , słodycze oraz produkty na grilla , z których później nasi uczniowie mogli korzystać za darmo.
  Serdecznie dziękujemy darczyńcom bez których nie byłoby tak ciekawie:
  Trumpf Mauxion Chocolates - słodycze
  Zachodniopomorska Izba Rolnicza – gadżety , napoje
  Firma Bednar – koszulki , czapeczki , gadżety
  PZU - słodycze, gadżety
  Gmina Tuczno – wsparcie finansowe
  Zamek Tuczno – przekazanie karkówki na grilla
  Zofia Nowak – słodycze , napoje
  Małgorzata Jurczyńska – wsparcie finansowe
  Jaskólski Andrzej – wsparcie finansowe
  Sklep Wielobranżowy Marek Kluk – wsparcie finansowe
  „Dobra Robota” Przemysław Dzikowicz – sztalugi .
  Do ścisłej organizacji tego pięknego wydarzenia , które na pewno zapamiętamy na długo zgłosiło się kilkoro rodziców : Elżbieta Słoma – Przewodnicząca Rady Rodziców ,Marta Szkutnik , Anna Zacharko , Sylwia Senator , Iza Strużek, Agnieszka Tumidaj wraz z mężem Damianem , Maja Pakulska -Krajewska – serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc .
  Dla przewodniczącej Rady Rodziców dzień ten był szczególnie ważny . Była to ostatnia impreza szkolna , którą mogła zorganizować .

  Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 1

  Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 2Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 3Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 4Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 5Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 6Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 7Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 8Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 9Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 10Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 11Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 12Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 13Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 14Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 15

   

   

   

 • Wycieczka - Litwa

  Wycieczka - Litwa - Obrazek 1

  Wycieczka - Litwa - Obrazek 2

  Wycieczka - Litwa - Obrazek 3

 • Gminny konkurs przyrodniczy „ Z przyrodą na ty”.

   29 maja 2018 r. w siedzibie Nadleśnictwa Tuczno odbył się finał gminnego konkursu przyrodniczego

  „ Z przyrodą na ty”. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach.

   Szkołę w Tucznie reprezentowali uczniowie z klas IV-VI: Karolina Szewczyk, Piotr Januszewski, Maciej Kociuba, Hubert Ruta, Piotr Stańczyk, Mateusz Krzyżanowskii Staś Kuszczak pod opieką nauczycieli przyrody p. Izabeli Krzyszkowskiej oraz Bożeny Oleksiak–Urbanowskiej.

    Szkołę Podstawową z Marcinkowic reprezentowali: Dominika Jarosińska, Jonatan Jarosiński i Grzegorz Lenczewski pod opieką p. Elżbiety Pawlak.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce Dominika Jarosińska, SP Marcinkowice

  II miejsce Jonatan Jarosiński, SP Marcinkowice

   

  III miejsce Maciej Kociuba, SP Tuczno

  IV miejsce Piotr Stańczyk, SP Tuczno

  Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Wedlów Tuczyńskich w Tucznie oraz Nadleśnictwo Tuczno. Nagrody w konkursie ufundowało Nadleśnictwo Tuczno.

  Opracowała B. Oleksiak-Urbanowska


  Gminny konkurs przyrodniczy „ Z przyrodą na ty”. - Obrazek 1

 • Szkolny turniej Rummikub

  Dnia 24 maja w naszej szkole odbył się szkolny turniej Rummikub. Udział wzięło 71 osób. Taka
  ilość zainteresowanych jest ogromnym sukcesem zajęć pozalekcyjnych „gry planszowe”. Gra
  znakomicie rozwija umiejętności liczenia, matematyczną wyobraźnię a także spostrzegawczość.
  Uczniowie w eliminacjach rozegrali po 2 rundy. To pozwoliło wyłonić finalistów, którzy również
  rozegrali między sobą następne 2 rundy.
  Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach: I – klasy III- VI sp oraz II – VII i gimnazjum.
  Zwycięzcy w I kategorii:
  1. Elżbieta G. – 4b
  2. Mateusz T. – 4a
  3. Anna Ch. – 5b
  Zwycięzcy w II kategorii:
  1. Magdalena M. – IIIA
  2. Karolina M. – 7a
  3. Daria M. – 7b
  Dnia 20 czerwca w GOK w Tucznie odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski w Rummikub.
  Zapisy u pani Honoraty Stockiej.
  Udział w eliminacjach mogą wziąć wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci (podczas rozgrywek nie ma
  kategorii wiekowych).
  W rozgrywkach może wziąć udział 20 osób.
  Zwycięzca pojedzie na Mistrzostwa Polski do Warszawy (sam pokrywa koszty przejazdu
  i jednodniowego pobytu). Przewidziane są nagrody w postaci gier dla trzech pierwszych osób.
  Zapraszamy:
  Małgorzata Tereszczak
  Honorata Stocka

 • Dzień dziecka w naszej szkole.

  Nauczyciele przedstawili bajkę pt."Czerwony Kapturek".

  Poniżej link pod którym można obejrzeć nagranie z przedstawienia.

  Dzień dziecka w naszej szkole. - Obrazek 1

  Dzień dziecka w naszej szkole. - Obrazek 2

 • - Obrazek 1

 • I Tuczyński Bieg Majowy

  I Tuczyński Bieg Majowy
  „Dzięki za super bieg.” „Gratuluję świetnie wykonanej pracy!”. „Rewelacyjna atmosfera i bieg!” … Takie i podobne słowa usłyszeliśmy po zakończeniu I Tuczyńskiego Biegu Majowego, który odbył się w naszej malowniczej miejscowości 2 maja 2018r. Frekwencja bardzo mile nas zaskoczyła. Byliśmy przygotowani na 100 osób, a wydaliśmy 98 numerów startowych. 
  Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się wśród uczniów, członków Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Tucznie. W jego organizację zaangażowali się członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół ZS w Tucznie „NIE CZEKAJ!”, m.in. Renata Mikołajczyk, Marzena Domańska, Jarosław Giza, Honorata Stocka, Małgorzata Tereszczak, Monika Kwolik i Grażyna Kędziora. Wsparciem podczas imprezy służyli też Krzysztof Mikołajczyk, Marcin Madajczyk, Elżbieta i Leszek Janiak, Dorota Żylińska, Małgorzata Winkler i Ireneusz Tereszczak.
  Trasy biegu zostały wyznaczone w porozumieniu z Nadleśnictwem Tuczno 
  i przebiegały przez piękne tereny nad jeziorem Tuczno, nieopodal którego rozciąga się Rezerwat Przyrody Mszary Tuczyńskie. Konkurencje rozgrywały się na trzech dystansach: 800m, 2,5km i 5 km. Wśród uczestników przeważali biegacze, ale nie zabrakło także osób, uprawiających Nordic Walking. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w którym oprócz wody znalazły się słodycze przekazane przez miejscową fabrykę Triumph Mauxion Chocolates Tuczno, bon na kiełbaskę z grilla oraz materiały reklamowe dotyczące Gminy Tuczno i nawiązujące do historii naszego miasta. Ukłonem w stronę tradycji były postacie Białej Damy i Sokolnika, znane z tuczyńskiej legendy o zamku, które wręczały medale uczestnikom Biegu. W ich role wcielili się członkowie SU Karolina Mikołajczyk i Bartosz Ignaszak.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Biegu, członkom Komitetu organizacyjnego, wolontariuszom, a w szczególności sponsorom 
  i darczyńcom, dzięki którym możemy zamawiać już plac zabaw dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tucznie, bo taki był cel naszej imprezy, a są to (w kolejności alfabetycznej): Bank Spółdzielczy Wieleń oddział Tuczno, Burmistrz Tuczna, FZK Inter Novum Jan Trocki Paweł Trocki, Gminny Ośrodek Kultury w Tucznie, Gminna Spółdzielnia w Tucznie, Nadleśnictwo Tuczno, Starostwo Powiatowe w Wałczu, SZOWES Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Wałczu, Triumph Mauxion Chocolates Tuczno, Zakład Mechaniczny Metaltech Sp. z o. o. Mirosławiec oraz p. Kamila i Mateusz Białas, p. Krzyżanowscy PPHU Romar Człopa i p. Wojciech Remiszewski. Patronat medialny sprawował tygodnik Pojezierze Wałeckie oraz Extra Wałcz. Bieg prowadził na skuterze Tucznik, w którego rolę wcielił się Marcin Madajczyk prezes Stowarzyszenia Klub Otwartej Twórczości z Tuczna. 
  Opr. R. Mikołajczyk

  galeria zdjęć:

  https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1Zhi9FXFGXBU22Rf8KFRoDka_UhICJB72

 • 23 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Tucznie odbył się XII Szkolny Konkurs Piosenki pt. „ Śpiewać każdy może”.

  Konkurs skierowany był do dzieci uzdolnionych wokalnie, lubiących śpiewać, ceniących spotkania z muzyką i chcących rozwijać swoje możliwości głosowe.

  Celem konkursu było rozwijanie zamiłowań wokalnych dzieci i młodzieży oraz ich zdolności muzycznych.

   

  W XII Szkolnym Konkursie Piosenki pt. „Śpiewać każdy może” jury przyznało:

   Szkoła Podstawowa:

  I miejsce – Julia Helman – kl. 5ab

  II miejsce – Kacper Misiak  – kl. 5b

  III miejsce – Wiktoria Wróbel – kl.6b

   

  Klasa 7 i Gimnazjum

  I miejsce – Nadia Lembicz - kl. 7a

  II miejsce – Marika Kartasińska - kl.IIc

  III miejsce – Agnieszka Jeżycka – kl.IIc

   

  Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci książek ufundowane przez Koło Łowieckie „Darz Bór” Mielęcin. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy za udział 
  w konkursie.

 • Turniej Wiedzy Pożarniczej etap powiatowy w Człopie
  W dniu 28 marca br. w hali Polsko Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tegorocznym konkursie udział wzięło łącznie 41 uczniów. W kategorii gimnazjów szkołę w Tucznie zeprezentowała trójka uczniów: Agata Pomorska, Maciej Matyniak, Jakub Kociuba. Konkurs rozpoczął się od testu pisemnego, który wyłonił piątkę finalistów z każdej grupy wiekowej. Wśród finalistów znalazł się Jakub Kociuba. W części finałowej uczestnicy konkursu odpowiadali przed komisją na pięć wylosowanych pytań. Po podsumowaniu wyników nasz reprezentant zajął trzecie miejsce i otrzymał w nagrodę słuchawki gamingowe. Gratulujemy!
  Arkadiusz Moliński

   - Obrazek 1 - Obrazek 2

 • 14 marca 2018 roku w Wałczu odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny pt:,, Jak to napisać ''. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Karolina Mikołajczyk, Magdalena Mikołajczyk, Paulia Tumidaj, Miłosz Martenka - Obrazek 1

 • Regulamin I Tuczyńskeigo Biegu Majowego

  Regulamin I Biegu Tuczyńskiego poniżej:

   

  Tuczyński Bieg Majowy – "Bieg za Tucznikiem w Tucznie..." Tuczno, 02.05.2018r.

  Regulamin biegu

   

  • Cel zawodów:

  • Popularyzacja biegania i Nordic Walking - najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej, jako elementów zdrowego trybu życia.

  • Umożliwienie sprawdzenia swoich sił i możliwości sportowych.

  • Zapoznanie się z walorami krajobrazowymi Tuczna i okolic.

  • Organizatorzy:

  • Główny organizator:  Stowarzyszenie "NIE CZEKAJ!", Samorząd Uczniowski SP

  w Tucznie i UKS "Tygrysy" przy SP w Tucznie

  • Sponsorzy biegu:

  Burmistrz Miasta i Gminy Tuczno, Nadleśnictwo Tuczno, Triumph Mauxion Chocolates Tuczno, Metaltech Mirosławiec, Bank Spółdzielczy Wieleń oddział Tuczno, Żywiec Zdrój Mirosławiec, FZK Inter Novum Paweł Trocki, GOK Tuczno, p. Kamila Białas

  • Termin i miejsce:

  • Termin biegu i marszu:  02.05.2018r.

  • Start: godz. 12:00

  • Miejsce: plac przy Nadleśnictwie w Tucznie.

  • Start i meta biegu znajdować się będą przy Nadleśnictwie  w Tucznie

  • Biuro zawodów:  przy Nadleśnictwie w Tucznie.

  • Zasady uczestnictwa i zgłoszenia:

  • Zawodnicy powyżej 18 roku życia podpisują oświadczenie o starcie w biegu na własną odpowiedzialność.

  • Osoby w wieku do 18 lat zobowiązane są do posiadania zgody na udział  w Biegu od rodziców lub prawnych opiekunów, z ich podpisem (druki do pobrania w Szkole Podstawowej w  Tucznie u p. Renaty Mikołajczyk do 27.04.2018 lub w dniu zawodów w biurze zawodów w godzinach 10-11:30).

  • Zgłoszenia uczniów można dokonać u p. Renaty Mikołajczyk osobiście lub pod numerem tel. 783 826 460 do 27.04.2018r. lub w dniu zawodów w biurze zawodów w godzinach 10-11:30) - opłata startowa - 1 zł.

  • Zgłoszenia osób dorosłych można dokonać w dniu zawodów w biurze zawodów

  w godzinach 10:00 - 11:30 lub pod numerem tel. 783 826 460 (Renata Mikołajczyk) do 30.04.2018r. - opłata startowa - od 15 zł.

  • Każdy zawodnik, uczestniczący w biegu zobowiązany jest do złożenia podpisanego oświadczenia w biurze zawodów i pobrania numeru startowego, który należy zwrócić po biegu.

  • Osoby biorące udział zobowiązane są do zachowywania się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu innych osób oraz przestrzegania przyjętych zasad poruszania się

  w ruchu drogowym.

  • Dystans i trasa:

  • Dystans biegu i marszu głównego: 5 km i 2,5 km

  • Trasa biegu i marszu obejmuje jedną oznakowaną pętlę .

  • Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi i poziomymi.  Bieg poprowadzi "Tucznik".

  • Nawierzchnia trasy: droga gruntowa i ścieżki leśne  

  • Nagrody:

  • Każdy uczestnik biegu i marszu otrzyma pamiątkowy medal

  • Pod koniec imprezy z numerów startowych będą losowane drobne upominki

  • Wyżywienie:

  • organizator zapewnia posiłek regeneracyjny - pakiet startowy - za 15 zł

  (w tym: woda, kiełbaska z grilla, słodycz i medal), pakiet startowy za 1 zł

  (w tym: woda, słodycz i medal)

  • Opieka medyczna:

  • Organizator zapewnia opiekę medyczną w czasie trwania biegu i marszu oraz po ich zakończeniu. W biurze zawodów zawodnik zobowiązany jest podpisać oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność.

  • Toalety dostępne w Nadleśnictwie Tuczno.

  • Dane osobowe i zgoda na wykorzystanie wizerunku:

  11.1. Organizator po zaakceptowaniu przez uczestnika niniejszego regulaminu zastrzega sobie prawo do udostępnienia do celów marketingowych danych osobowych.

  11.2. Akceptując regulamin, każdy uczestnik biegu wyraża zgodę na filmowanie, fotografowanie oraz rejestrowanie na dowolnych nośnikach (w tym m.in. cd, dvd, taśma video itd.) swojego wizerunku  (imienia i nazwiska, wizualnej prezentacji) dla celów publikacji, promocji i reklamy biegu i marsz we wszystkich mediach oraz materiałach, które Organizator uzna za odpowiednie. Fotografie i obrazy będą mogły być kopiowane, eksponowane i pokazywane publicznie lub zaadoptowane wszelkimi sposobami do wszelkiego rodzaju środków przekazu, szczególnie do albumów prasowych i na potrzeby wszelkich mediów: prasy, telewizji, internetu, materiałów reklamowych, plakatów, artykułów promocyjnych, kampanii reklamowych, itd.

  • Postanowienia dodatkowe:

  12.1. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.

  12.2. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji zawodnika w wypadku celowego "skrócenia" trasy lub też innego niesportowego zachowania wobec innych uczestników biegu.

   

  Telefon kontaktowy: Renata Mikołajczyk 783 826 460

 • Wyniki konkursu pt. "Z poezją za pan brat".

  Wyniki konkursu recytatorskiego. KLASY 4-6. 1 miejsce Ewa Senator,
  2 miejsce Lena Wypych,
  2 miejsce Piotr Kuźbik,
  3 miejsce Mateusz Senator i Elżbieta Gawęda.
  Klasy 7 i Gimnazjum. ...
  1 miejsce Magdalena Mikołajczyk,
  2 miejsce Anna Błażewicz, 3 miejsce Paulina Tumidaj

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie
  ul.Szkolna 41
  78-640 Tuczno
 • (67)2593360

Galeria zdjęć