Nawigacja

 • ŚWIĘTUJEMY 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  ŚWIĘTUJEMY 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
  09.11.2018
 • Wywiadówka

  Wywiadówka

  Szanowni Rodzice zapraszamy na spotkania z wychowawcami i nauczycielami 13 listopada 2018 r. o godz. 15.30 (klasy 0-3 SP), 16.30 (klasy 4 - 8 SP) i 17.00 (klasy III gimnazjum).

  Zagadnienia: bieżące sprawy klasy, postępy i osiągnięcia uczniów, indywidualne rozmowy dotyczące sytuacji dydaktycznej i wychowawczej uczniów.

 • Szkolne świętowanie 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

  Szkolne świętowanie 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości
 • WOLNE

  WOLNE

  1 i 2 LISTOPADA TO DNI WOLNE OD ZAJĘĆ W SZKOLE

 • "ZGADNIJ KTO TO ? ''.
  12.10.2018

  WYNIKI KONKURSU

   

  I  MIEJSCE   -->      KINGA W. (KL. 7 SP)      -->     LICZBA ROZPOZNANYCH NAUCZYCIELI   12

  II   MIEJSCE   -->     NADIA W.  (KL. 4SP)      -->    LICZBA ROZPOZNANYCH NAUCZYCIELI    9

  III  MIEJSCE    -->    ALEKSANDRA G.   (KL. 4SP)    -->    LICZBA ROZPOZNANYCH NAUCZYCIELI    8

   

  NAJCZĘŚCIEJ ROZPOZNAWANI NAUCZYCIELE TO:

  I  -->   M. KWOLIK

  II   -->   BEATA O.-U.

  III   -->   IZABELA K.

 • 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
  25.10.2018

  W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 25 października 2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Historycznej o Polsce pod hasłem „Moja Niepodległa”. Forma konkursu wzorowana była na popularnym teleturnieju TVP „Jeden z dziesięciu”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum. Każda klasa mogła wystawić jednego uczestnika, więc w szkolnym wydaniu było to „Jeden z siedmiu”. Reszta uczniów wymienionych klas, zasiadła jako publiczność. W pierwszej serii pytania skierowane były do każdego ucznia po kolei, serię przebrnęli wszyscy uczestnicy. W drugiej uczniowie wyznaczali, kto będzie odpowiadał. Wiązało się to więc z pewną strategią i także trochę ze szczęściem, gdyż pytania były o różnym poziomie trudności. W przerwie przed finałem uczniowie obejrzeli film „Niezwyciężeni” przygotowany prze IPN. W finale trzech uczniów otrzymało nowe szanse i wyznaczało siebie nawzajem do odpowiedzi. W konkursie zwyciężyła Karolina Mikołajczyk z klasy VIIIa, drugie miejsce zajęła Joanna Kriger z IIIb a trzecie Gracjan Rubak z IIIa. Ponadto w konkursie wzięli udział: Szymon Czerwony z VIIa, Kamil Zacharko IIIb, Maciej Ruta VIIIb, Mateusz Krzyżanowski VIIb. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze a zwycięzcy ponadto pamiątkowe medale. W roli prowadzącego wystąpili: Paweł Herman i Anna Błażewicz. Konkurs przygotowali: Arkadiusz Moliński i Jolanta Szczotkiewicz.

 • KONKURS HISTORYCZNY  X 2018
  29.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS HISTORYCZNY X 2018.

 • PASOWANIE NA UCZNIA
  12.10.2018

  12.10.2018

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ORAZ PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

 • ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK
  06.10.2018

  6 października 2018r. w Strzalinach odbył się finał zajęć w ramach projektu: Kompleksowe wsparcie szkół podstawowych i gimnazjum w gminie Tuczno w ramach Kontraktu Samorządowego

  Uczestnicy zajęć przez 10 godzin pod czujnym okiem nauczycielki ze Szkoły Podstawowej-  pani Magdaleny Lewandowskiej przygotowali spektakl teatralny, pt. "Zamieszanie w krainie bajek".

  Frekwencja w czasie przedstawienia dopisała. Swoją obecnością zaszczycili nie tylko mieszkańcy wsi, ale również dyrektor Szkoły Podstawowej w Tucznie- Pani Izabela Krajnik.

  Pani Sołtys wraz z mieszkańcami zadbała o domową atmosferę. Po spektaklu na przybyłych gości czekał słodki poczęstunek i herbata. 

  Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w roli aktorów, a dzieci z dumą zaprezentowały swoje umiejętności teatralne.

 • Mistrzostwa Polski w Rummikub

  Mistrzostwa Polski w Rummikub

  Troje reprezentantów naszej Szkoły pojechało do Warszawy na Mistrzostwa Polski w grze Rummikub. Było to prestiżowe wydarzenie wśród wielbicieli gier planszowych. Mistrzyni Polski a jednocześnie mistrzyni szkół ze Sztumu pojedzie na Mistrzostwa Swiata do Izraela. Nasi reprezentanci nie znaleźli się w finale ale zdobyli niesamowite doświadczenie. Już za kilka miesięcy odbędzie się szkolny turniej Rummikub a dla bardziej wytrwałch Liga Rummikub.

  Mistrzostwa Polski w Rummikub - Obrazek 1Mistrzostwa Polski w Rummikub - Obrazek 2Mistrzostwa Polski w Rummikub - Obrazek 3Mistrzostwa Polski w Rummikub - Obrazek 4Mistrzostwa Polski w Rummikub - Obrazek 5

 • Mały Festiwal Integracja Ty i Ja

  Mały Festiwal Integracja Ty i Ja - Obrazek 1Mały Festiwal Integracja Ty i Ja - Obrazek 2Mały Festiwal Integracja Ty i Ja - Obrazek 3

  Po raz piąty w naszej szkole odbył się Mały Festiwal Integracja TY i JA, podczas, którego zaprezentowaliśmy film "Nie ukryjesz się przed prawdą", program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IIIc. Pozostałe filmy dotyczące życia codziennego osób niepełnosprawnych uczniowie obejrzą w klasach. Małe festiwale odbyły się w tym roku w 33 miejscach w Polsce.

 • Mistrzostwa Szkół w Rummikub w Sztumie

  28 września odbyły sie Mistrzostwa Szkół w grę Rummikub w Sztumie. W mistrzostwach wzieli udział przedstawiciele 45 szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Karolina Mikołajczyk oraz Daria Misiak, oraz dwóch nauczycieli: pani Małgorzata Tereszczak oraz Honorata Stocka. Karolina Mikołajczyk zakwalifikowała się do udziału w Mistrzostwach Polski w Rummikub.Mistrzostwa Szkół w Rummikub w Sztumie - Obrazek 1Mistrzostwa Szkół w Rummikub w Sztumie - Obrazek 2Mistrzostwa Szkół w Rummikub w Sztumie - Obrazek 3

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Sabotażysta

  Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Sabotażysta

  Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Sabotażysta - Obrazek 1Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Sabotażysta - Obrazek 2Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Sabotażysta - Obrazek 3Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Sabotażysta - Obrazek 4

  25 września 2018 r. odbyły się w naszej szkole Eliminacje do Mistrzostw Polski w Grę Sabotażysta. Pomysłodawcą oraz fundatorem nagród jest wydawnictwo G3. W rozgrywkach wzięło udział 17 uczniów.  Pierwsze miejsce zajął Damian Stepień, drugie Karolina Mikołajczyk , trzecie Wiktoria Daniec. Damian Stępień zakwalifikował się do Mistrzostw Polski we Włocławku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy 

  Honorata Stocka

 • Kampania edukacyjna "zaWODY" dla Afryki.

  Kampania edukacyjna "zaWODY" dla Afryki. - Obrazek 1 Projekt zaWODY dla Afryki miał uświadomić uczniom znaczenie wody w życiu człowieka. Uczniowie dowiedzieli się w jakich regionach świata występuje deficyt wody zagrażający życiu mieszkających tam ludzi. Ważnym elementem było pokazanie jak działa UNICEF.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  3 września 2018 r. godz. 9.00

 • "Bądź bezpieczny"

  6 czerwca uczniowie klasy 1a i 1b reprezentowali naszą szkołę w XV Turnieju Wiedzy Prewencyjnej Szkół Podstawowych - Wałcz 2018 "Bądź Bezpieczny". Turniej od wielu lat organizowany jest przez Komendę Powiatową Policji w Wałczu pod honorowym patronatem Starosty Wałeckiego. W tym roku gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa w Wałczu. W Turnieju uczestniczyli uczniowie klasy 1 z 12 szkół naszego powiatu. Każda drużyna rywalizowała w trzech etapach: uczniowie odpowiadali na pytania zawarte na kartach pracy i rozwiązywali zadania dotyczące wiedzy z ogólnych zasad bezpieczeństwa, recytowali wiersze o bezpieczeństwie oraz współzawodniczyli w trzech konkurencjach sportowych. Wszystkie dzieci z pełnym zaangażowaniem i oddaniem brały udział w rywalizacji. Drużyna naszej szkoły w składzie: Hanna Senator (kl.1b), Karol Lament (kl.1b), Wiktor Matusik (kl.1b), Adrian Jessa (kl.1a) i Oskar Lichwierowicz (kl.1a) zdobyła 3 miejsce. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pucharami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi i słodyczami. Nauczycielom zostały wręczone podziękowania za przygotowanie drużyn. Opiekunem naszej grupy była Pani Joanna Perskiewicz - wychowawczyni klasy 1b. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Organizatorom za organizację i przebieg tego turnieju.

  "Bądź bezpieczny" - Obrazek 1

 • Dzień Dziecka w naszej szkole.

  Dzień Dziecka w naszej szkole.

  Nauczyciele- Dzieciom!!!

  W środę 30 czerwca, w ramach obchodów Dnia Dziecka, w Szkole Podstawowej w Tucznie  zawrzało. Po wielu latach nauczyciele wrócili do przygotowania spektaklu dla dzieci. W tym roku była to bajka na podstawie „Czerwonego Kapturka”

  W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie szkoły z Tuczna , Marcinkowic,  przedszkolaki , mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście.

  Widownia reagowała bardzo spontanicznie, gdy na scenie pojawiały się postacie, w role których wcielili się nauczyciele i pracownicy  szkoły. Na twarzach  dzieci malowały się przeróżne emocje: od przerażenia na widok  złego Wilka, po zachwyt nad Biedronką, Czerwonym Kapturkiem, Babcią, Myśliwym, Matką Czerwonego Kapturka,  Krasnoludkami, Jagódkami, Drzewami, Pająkiem, Jemiołuszką, Wiewiórką, Jeżem, Motylkiem, Narratorami.

  Treść bajki była wzbogacona o postaci trzech Dobrych Wilków, które miały uświadomić dzieciom, że mimo wielu mitów, są to zwierzęta przyjazne człowiekowi.

  Przerywnikami w bajce były: występy Krasnoludków, Jagódek, Drzew i Zwierzątek. Nie zabrakło również reklamy, która przypomniała dzieciom o regularnym myciu zębów.

  Scenografię do bajki przygotowali nauczyciele pod kierunkiem Jolanty Szczotkiewicz.

  Stroje do występu były indywidualnym dziełem każdego aktora.

  Scenariusz i reżyseria: Elżbieta Witkowska.

  Rodzice zorganizowali dla wszystkich uczniów wiele atrakcji oraz grilla i napoje za darmo .
  Nasi Gimnazjaliści popisali się umiejętnościami i w ramach atrakcji zaprezentowali Manekin Challenge.
  Największym powodzeniem podczas trwania imprezy cieszył zaprezentowany po raz pierwszy w naszym miasteczku i okolicy 🙂 Wipe-out – gigantyczny tor przeszkód , jak również zamek dmuchany . Kolejną atrakcją było malowanie twarzy , z której uczniowie - szczególnie ci młodsi chętnie korzystali a które w mistrzowski sposób wykonywały mamy naszych uczennic. Kolejka nie miała końca …

  Dzięki współpracy z miejscowymi przedsiębiorcami a także Zachodniopomorską Izbą Rolniczą oraz firmą Bednar udało nam się pozyskać gadżety , fundusze , słodycze oraz produkty na grilla , z których później nasi uczniowie mogli korzystać za darmo.
  Serdecznie dziękujemy darczyńcom bez których nie byłoby tak ciekawie:
  Trumpf Mauxion Chocolates - słodycze
  Zachodniopomorska Izba Rolnicza – gadżety , napoje
  Firma Bednar – koszulki , czapeczki , gadżety
  PZU - słodycze, gadżety
  Gmina Tuczno – wsparcie finansowe
  Zamek Tuczno – przekazanie karkówki na grilla
  Zofia Nowak – słodycze , napoje
  Małgorzata Jurczyńska – wsparcie finansowe
  Jaskólski Andrzej – wsparcie finansowe
  Sklep Wielobranżowy Marek Kluk – wsparcie finansowe
  „Dobra Robota” Przemysław Dzikowicz – sztalugi .
  Do ścisłej organizacji tego pięknego wydarzenia , które na pewno zapamiętamy na długo zgłosiło się kilkoro rodziców : Elżbieta Słoma – Przewodnicząca Rady Rodziców ,Marta Szkutnik , Anna Zacharko , Sylwia Senator , Iza Strużek, Agnieszka Tumidaj wraz z mężem Damianem , Maja Pakulska -Krajewska – serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc .
  Dla przewodniczącej Rady Rodziców dzień ten był szczególnie ważny . Była to ostatnia impreza szkolna , którą mogła zorganizować .

  Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 1

  Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 2Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 3Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 4Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 5Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 6Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 7Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 8Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 9Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 10Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 11Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 12Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 13Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 14Dzień Dziecka w naszej szkole. - Obrazek 15

   

   

   

 • Wycieczka - Litwa

  Wycieczka - Litwa - Obrazek 1

  Wycieczka - Litwa - Obrazek 2

  Wycieczka - Litwa - Obrazek 3

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie
  ul.Szkolna 41
  78-640 Tuczno
 • (67)2593360

Galeria zdjęć