• Akcja Makulatura

• Zapraszamy do udziału w corocznej akcji, prosimy o przynoszenie gazet, książek i zeszytów ale bez twardych i plastikowych okładek.Ostatniego dnia Akcji czekamy na Was do godziny 17.00 🙂

• Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

• Wczoraj w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 164 uczniów z klas 4-8. W wyniku wyborów do RSU weszły następujące osoby: 1. Nadia Wilk 8a 2. Aleksander Prostko 7a 3. Hanna Stocka 8c 4. Oliwia Janik 8a 5. Julia Krasnosielska 8c 6. Oliwia Marszał 8c. Gratulujemy! Opiekun SU: Małgorzata Tereszczak

• Gra plenerowa Mölkky

• W ubiegłym tygodniu odbyły się rozgrywki między klasowe w grę plenerową Mölkky. Najlepszą okazała się klasa 6a. Serdecznie gratulujemy. Rozgrywki zorganizował Szkolny Klub Gier Planszowych „ Gierka”

opiekunowie : M. Tereszczak, H. Stocka

• Lekcja przyrody

• Dnia 21.09.2022 r. klasy 1a i 1b udały się do Nadleśnictwa w Tucznie na ciekawą lekcję przyrody, prowadzoną przez Leśniczego Piotra Iwanickiego. Lekcja w terenie umożliwiła dzieciom lepsze poznanie podstawowych gatunków drzew i darów lasu oraz uwrażliwiła na otaczające nas piękno natury. Następnie udaliśmy się na wspólny spacer po lesie a na koniec czekały na nas pyszne kiełbaski z grilla.

Serdecznie dziękujemy.

G. Kędziora

• UWAGA WSZY !

• W związku z pojawiającymi się przypadkami wszawicy u dzieci bardzo proszę o regularny przegląd głów. Jeśli dziecko ma wszy, to proszę ten fakt zgłaszać w szkole , w celu szybkiego zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby.

Pamiętajmy, że wszawica rozprzestrzenia się bardzo łatwo, zwłaszcza wśród dzieci.

• Mały Festiwal - Integracja Ty i Ja

• Dziś 20.09.2022 w holu szkoły odbyła się projekcja filmów w ramach Małego Festiwalu Integracja Ty i Ja. Wzięli w niej udział uczniowie klas ósmych wraz nauczycielami. Ideą festiwalu jest przybliżenie tematu niepełnosprawności poprzez połączenie go ze sztuką filmową. Organizacja festiwalu: Renata Mikołajczyk i Honorata Stocka. Obsługa sprzętu: Oliwier Krajewski i Kamil Radecki.

opr. R.Mikołajczyk

• „KASZTANOBRANIE”

• Szkolny Klub Wolontariuszy działający w naszej szkole organizuje kolejną zbiórkę – KASZTANOBRANIE. Ciekawe, która klasa w tym roku nazbiera największą ilość kasztanów. Zapraszamy do udziału w zbiórce!

E. Matusik

• Dzień Kropki - 1a

• Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzić kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcić ich do tworzenia. Tego dnia uczniowie klasy 1a po zapoznaniu się z opowiadaniem "The Dot" P. Reynolds wykonali swoje prace plastyczne zaczynając od kropki.

J. Marcyniuk

• „Klasa 2B - w poszukiwaniu znaków drogowych”

• W trakcie wycieczki po najbliższej okolicy szkoły, dzieci utrwaliły dotychczas zdobytą wiedzę, omówiły napotkane znaki drogowe, wsłuchiwały się w dźwięki dobiegające z ulicy, wykonały własny kodeks drogowy.

E. Matusik

• KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” „Z EKOLOGIA NA TY

• „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” „Z EKOLOGIA NA TY” Klasy 2a i 2b w roku szkolnym 2022/23 przystąpiły do realizacji dwóch projektów edukacyjnych „Z ekologią na TY” (uczniowie doskonalą umiejętność w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego, kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń) oraz „Kreatywne prace plastyczne” (uczniowie będą mieli możliwość zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez działania plastyczne). A. Martenka, E. Matusik

• Pocztówkowy szał w 3a

• 🏫Pozornie prosta umiejętność redagowania pocztówki, może przysporzyć wiele trudności, szczególnie pod względem poprawnego jej zaadresowania, ale klasa 3a doskonale poradziła sobie z tym zadaniem i porozsyłała karki po całej Polsce🏡

Dorota Cybulska

• Zapraszamy na zebrania z rodzicami - 8 września 2022 r. - czwartek:

- godz.15.30- kl. 1, 2, 3, 4b, 5a

- godz.16.30- kl. 4a, 5b, 6a, 6b, 7, 8a, 8b, 8c

• Szczepienia dla dziewczynek 2009, 2010, 2011 - STOP HPV

• Szanowni Państwo!

Projekt  "Stop HPV w subregionie szczecineckim".

Projekt umożliwia skorzystanie z bezpłatnych szczepień przeciw HPV dziewczynkom urodzonym w rocznikach  2009, 2010 i 2011. Nazwa przychodni, w której można skorzystać ze szczepienia:

– Przychodnia lekarska W. Janas, G. Pawłowska i wspólnicy SJ, ul. Kościuszkowców 10, 78- 600 Wałcz, nr tel kontaktowego: 67 387 37 20,

Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej: http://stophpv.eu/zachodniopomorskie

Izabela Krajnik