Zasady korzystania ze sprzętu elektronicznego i telefonów

• Tekstowa podstrona

• Początek formularza

REGULAMIN KORZYSTANIA Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH
        ORAZ INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH
         W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. WEDLÓW-TUCZYŃSKICH W TUCZNIE

1.Podczas pobytu w szkole  (budynki szkoły, boiska, plac zabaw) i zajęć edukacyjnych obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych oraz innych sprzętów elektronicznych (w tym słuchawek). Dotyczy to wszystkich funkcji jakie posiada sprzęt elektroniczny (np. dostęp do Internetu, gry, aplikacje)

2.Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe, odtwarzacze i inny sprzęt elektroniczny na własną odpowiedzialność, za zgodą rodziców.

3.Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie czy kradzież sprzętu przynoszonego przez uczniów.

4.Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych podczas wycieczek szkolnych za zgodą rodziców, którzy ponoszą pełną odpowiedzialność za sprzęt. Zasady korzystania z telefonów komórkowych podczas wycieczek szkolnych, ustala kierownik wycieczki.

5.Nagrywanie dźwięku i obrazu za pomocą telefonu, dyktafonu, odtwarzacza MP czy aparatu fotograficznego jest możliwe jedynie za zgodą osoby nagrywanej lub fotografowanej (np. podczas imprez szkolnych, występów, konkursów itp.). Niedopuszczalne jest nagrywanie lub fotografowanie sytuacji niezgodnych z powszechnie przyjętymi normami etycznymi i społecznymi oraz przesyłanie treści obrażających inne osoby.

6.Obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych w toaletach szkolnych, szatniach oraz przebieralniach.

7.Przed wejściem na teren szkoły, uczeń zobowiązany jest do wyłączenia/ wyciszenia i schowania telefonu komórkowego i innego sprzętu elektronicznego przed rozpoczęciem zajęć edukacyjnych (dotyczy to również słuchawek).

8.Uczeń ma możliwość używania telefonu komórkowego oraz innego sprzętu elektronicznego jako pomocy dydaktycznej, jeśli pozwoli na to nauczyciel prowadzący lekcje.

9.Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego w wyjątkowych sytuacjach za wcześniejszą zgodą nauczyciela. Dotyczy to wykonania pilnego połączenia telefonicznego do rodzica lub opiekuna, wynikającego z bieżącej potrzeby.

10.Podczas pobytu w szkole w celu skontaktowania się z rodzicem, uczeń ma prawo skorzystania z telefonu służbowego w sekretariacie szkoły. Rodzic również może zadzwonić do sekretariatu w celu skontaktowania się
        z dzieckiem  lub przekazania mu informacji.

Nieprzestrzeganie przez ucznia ustaleń objętych procedurą skutkuje:

1.W przypadku wykorzystania telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych niezgodnie
        z niniejszym regulaminem uczeń dostaje punkty ujemne zgodnie z Kartą Oceny Zachowania.

2.W przypadku notorycznego łamania regulaminu na ucznia może być nałożona kara wynikająca ze Statutu Szkoły.

3.Jeżeli uczeń nie przestrzega obowiązujących zasad używania telefonu/urządzenia podczas lekcji, po uprzednim wyłączeniu może on zostać odebrany przez nauczyciela i zwrócony po zakończonych zajęciach.

4.Jeżeli uczeń dopuszcza się działań o charakterze cyberprzemocy, wychowawca klasy, pedagog lub dyrektor wzywa rodziców, a jeśli to konieczne - powiadamia  policję lub sąd.

Dół formularza

Opracował zespół wychowawców w dniu 2 września 2018 r.