• Easter Egg Hunt. Quizy i zadania o tematyce wielkanocnej

• W dniach 3-5 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim wydarzeniu Easter Egg Hunt. Quizy i zadania o tematyce wielkanocnej pozwoliły uczniom na zdobycie nagród- jajeczek w postaci bonów do wykorzystania na lekcjach języka angielskiego, np. dodatkowe punkty czy czas podczas sprawdzianów. Zabawa była przednia

A.Stańczyk

• Międzynarodowy dzień marchewki w klasie 2B

Celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania marchwi i ich przetworów jako źródła witamin, jak również wyrabianie wśród dzieci nawyku zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się o właściwościach odżywczych i leczniczych marchewki. Dzień ten dał możliwość skosztowania marchewkowych pyszności i rozkoszowania się ich smakiem. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniowie przygotowali surówkę z marchwi i jabłka oraz marchewkowy mus. Było smacznie i zdrowo E. Matusik

• Życzenia Wielkanocne

• Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzymy dużo radości i słońca,

Smacznego jajka,

Mokrego dyngusa,

Niechaj ten czas przyniesie wiele szczęścia i uśmiechu.

Dzieci i wychowawczynie klas 0

K.Kwiatkowska-Gradek, M.Kwolik

I.Podkrzycka, D. Skwierzyńska

• Wielkanocne warsztaty kulinarne w klasach 2

A. Martenka, E. Matusik,

J. Warszylewicz

• zajączek w 1b

• Dnia 05.04.2023r. uczniowie klasy 1b obejrzeli film edukacyjny o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Następnie udaliśmy się na boisko szkolne w poszukiwaniu upominków od zającza. Piękna pogoda, czyste powietrze oraz humor pomogły w odnalezieniu wszystkich prezentów.

G. Kędziora

• Uczniowie klasy 1a pielęgnują tradycje wielkanocne

• Uczniowie klasy 1a pielęgnują tradycje wielkanocne. Po zapoznaniu się z tradycjami świątecznymi wykonali na zajęciach koszyczek, jajko wydrapywankę, malowali również jajka styropianowe farbą akrylową. Zajęcia te wprawiły dzieci w świąteczny nastrój.

J. Marcyniuk

• GIGA LAURKA DLA STRAŻNIKÓW LASÓW

Giga Laurka to akcja, mająca na celu zwrócenie uwagi na pożary w lasach, osoby opiekujące się środowiskiem leśnym i wypromowaniu pożądanych zachowań człowieka w lesie.

Uczniowie klasy 1b, 2b i 3a

wykonali przepiękne laurki, czekamy, aż znajdą się na "ogromniastej" ogólnopolskiej kartce dla Bohaterów Lasów

D.Cybulska

• Warsztaty wielkanocne

Dnia 31.03 uczniowie klas 0a,0b i 1b wybrali się na warsztaty wielkanocne do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z tradycjami i zwyczajami Świąt Wielkanocnych, a także wykonaliśmy samodzielnie tradycyjne ciasto - mazurek. Na zakończenie warsztatów było poszukiwanie słodkiego upominku zostawionego przez zajączka w ogrodzie muzealnym. Było wesoło, słodko i kolorowo.

M.Kwolik

K.Kwiatkowska-Gradek

G.Kędziora

D.Skwierzyńska

• Instrumenty w klasie 1b

• Uczniowie klasy 1b wykonali własnoręcznie instrumenty perkusyjne - grzechotki. Wykorzystali do tego plastikowe butelki po napojach, które wypełnili ryżem, kaszą, grochem i ziarnami fasoli. Ozdabiali je według własnego pomysłu. Wykonanie instrumentów sprawiło dzieciom wiele frajdy a efektem ich ciężkiej pracy są przepiękne, kolorowe oraz bardzo fantazyjne grzechotki.

G. Kędziora

• Sport

• Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców. Mielenko Drawskie, 24.03.2023. IV miejsce

• Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

• W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Tucznie, odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do etapu gminnego przystąpiło łącznie 21 osób z obydwu szkół podstawowych z terenu gminy. Młodzież rywalizowała w jednej kategorii wiekowej klas (5-8).

W wyniku przeprowadzenia eliminacji gminnych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

II grupa wiekowa - klasy V-VIII

1 miejsce - Tymecki Michał - Szkoła Podstawowa w Tucznie

2 miejsce - Janik Oliwia - Szkoła Podstawowa w Tucznie

3 miejsce - Garbowska Aleksandra - Szkoła Podstawowa w Tucznie

Dziękujemy opiekunom szkół za przygotowanie uczniów do turnieju oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za wykazanie chęci do wzięcia udziału w konkursie.

Osobom, które przeszły do etapu powiatowego życzymy powodzenia i zajęcia czołowych miejsc.