Aktualności

          • Dzień sportu w klasach I-III

          • W naszej szkole odbył się wesoły Dzień Sportu dla uczniów klas I–III. Dzieci brały udział w różnych zabawach i konkurencjach sportowych, m.in. w biegach, skokach i zadaniach z piłką. Było dużo śmiechu, ruchu i dobrej zabawy. Wszyscy chętnie kibicowali swoim kolegom i koleżankom, a najważniejsze były wspólna zabawa i aktywnie spędzony czas. To był naprawdę udany i pełen emocji dzień!

          • Dzień Taty w "Sowach" i "Tęczowych Nutkach"

          • Drodzy Rodzice, Z okazji Dnia Taty składamy wszystkim Tatusiom najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia, radości, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz wielu pięknych chwil spędzonych z dziećmi. Niech każdy dzień przynosi Wam powody do dumy i szczęścia. W załączeniu przesyłam kilka zdjęć przygotowanych z okazji Dnia Taty. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech i będą miłą pamiątką.

        • ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY
          • ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY

          • 23.06-26.06 – ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY:
            22.06 - lekcje według planu (bez 7 lekcji)

            23.06  – DZIEŃ INTEGRACJI – KLASY 4-8
            -1 LEKCJA Z WYCHOWAWCĄ
            -2-6 LEKCJA Z PRZYDZIELONYM N-LEM 
                4a - R. Koltermann
                4b - H. Stocka
                5a – R. Masło
                5b – M. Irzycka
                6a – R. Mikołajczyk
                6b – L. Barej
                7a – Dar. Kityński
                7b – G. Grabowski
                8a – M. Tereszczak
                8b – M. Tereszczak
                 
            -  DZIEŃ SPORTU – KLASY 1-3


            24.06        – DZIEŃ INTEGRACJI – KLASY 1-3
            -1-5 LEKCJA Z PRZYDZIELONYM N-LEM 
                1a- L. Barej
                1b- R. Masło
                2a- J. Warszylewicz
                2b- G. Grabowski
                3a- R. Mikołajczyk
                3b- Dar. Kityński

            -  (1-5 lekcja) – DZIEŃ SPORTU – KLASY 4-8

            25.06 – ZAKOŃCZENIE ROKU I CZĘŚĆ – godz. 08.00
            - po zakończeniu uroczystości klasy 1 – 8  mają zajęcia  z wychowawcami do godz. 12.35
            - ZAKOŃCZENIE ROKU W ZERÓWKACH – godz. 11.00

            26.06 - ZAKOŃCZENIE ROKU II CZĘŚĆ 
            – godz. 08.15 - wszyscy i później EWENTUALNE spotkanie z wychowawcami w klasach do 11.30
            - świetlica tego dnia czynna do godz. 13.00

            27.06-31.08 – FERIE LETNIE


             

          • 📚Pasowanie na czytelnika klas pierwszych oraz podsumowanie innowacji czytelniczej „Oczytani”📚

          • Dnia 17.06.2026 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów klas drugich, którzy z dużym zaangażowaniem zaprezentowali program artystyczny zachęcający młodszych kolegów i koleżanki do sięgania po książki oraz korzystania z biblioteki.

            Podczas uroczystości odbyło się również podsumowanie innowacji czytelniczej „Oczytani”, realizowanej w bieżącym roku szkolnym. Była to doskonała okazja do przypomnienia najważniejszych działań promujących czytelnictwo oraz docenienia uczniów aktywnie uczestniczących w projekcie.

            Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród dla „Mistrzów Pożeraczy Książek” – uczniów, którzy wykazali się szczególną aktywnością czytelniczą i przeczytali największą liczbę książek. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych czytelniczych sukcesów. 
            K. Kwiatkowska-Gradek, M. Tereszczak, E. Matusik

          • Spotkania ze zwierzętami - żółw

          • Dzisiejszy temat to "Wśród zwierząt"i tak dokładnie go spędziliśmy najpierw wizyta w Rożkowie i gość Franklin żółw Franka. Bardzo dziękujemy mamie Franka pani Kasi za przywiezienie Franklina do naszej klasy. Jak się okazało, żółw wcale nie jest powolny.

          • Sukcesy uczniów w XXIV Memoriale Strzeleckim im. Jerzego Gajewskiego w Człopie

          • W środę, 10 czerwca, nasi uczniowie z powodzeniem reprezentowali swoją szkołę podczas XXIV Memoriału Strzeleckiego im. Jerzego Gajewskiego w Człopie, osiągając bardzo wysokie wyniki zarówno w klasyfikacjach indywidualnych, jak i zespołowych.

            W kategorii indywidualnej dziewcząt – Junior Młodszy  I miejsce wywalczyła Izabela Juszkiewicz, natomiast II miejsce zajęła Nadia Kędziora.

            Równie imponujące rezultaty uczennice szkoły osiągnęły w kategorii indywidualnej dziewcząt – Junior. Na najwyższym stopniu podium stanęła Laura Piątek, II miejsce zajęła Zofia Gracoń, a III miejsce przypadło Lenie Muzyce.

            W klasyfikacji indywidualnej chłopców – Junior bardzo dobry wynik uzyskał Wojciech Juszkiewicz, zdobywając II miejsce.

            Świetnie zaprezentowały się również drużyny SP Tuczno. W klasyfikacji zespołowej klas IV–VI reprezentacja szkoły w składzie: Izabela Juszkiewicz, Kacper Róg i Damir Barabash zajęła II miejsce.Także zespół klas VII–VIII wywalczył II miejsce – szkołę reprezentowali Wiktoria Malinowska, Wojciech Juszkiewicz oraz Kacper Kwaśniewski.

            Tak znakomite wyniki są dowodem talentu, zaangażowania i systematycznej pracy młodych zawodników. Uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów oraz życzymy kolejnych trafnych strzałów i dalszych sportowych osiągnięć.

          • W dzikiej zagrodzie

          • Grupy zerowe w Dzikiej Zagrodzie ŻubrówO statnie dni w szkole grupa Sowy i Tęczowe Nutki spędziły na obserwacji żubrów , rysiów i wilków. Poznaliśmy zwyczaje tych niezwykłych zwierząt, a opowiedział nam o tym przewodnik. Mogliśmy również nakarmić największego ssaka Europy marchewką. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły jednak wilki. Te trzy okazy, żyjące w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie są tam od zawsze, zostały oswojone, ponieważ zostały znalezione jako porzucone szczenięta w różnych częściach Polski. Po zwiedzaniu Dzikiej Zagrody wszystkim burczało z głodu w brzuchach, pojechaliśmy więc coś przekąsić. To  była udana  wycieczka.

          • Szaleństwo w Pomeranii

          • 🛝🎡Wycieczka klas 1-3 do Pomeranii🎠🎢 

            W dniu dzisiejszym uczniowie klas I–III wzięli udział w wycieczce do Pomeranii, która połączyła naukę z aktywnym wypoczynkiem. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji, dostarczających radości, nowych doświadczeń oraz niezapomnianych wrażeń. 😎🤩Cała wycieczka przebiegła zgodnie z planem, w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. wychowawcy klas 1-3

          • Społecznik na 5!

          • Z radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła dofinansowanie w wysokości 6 000 zł , Wniosek złożony przez Szkolny Klub Wolontariatu z naszej szkoły do Programu pn. „Społecznik na 5! Program wspierania inicjatyw oddolnych na lata 2025 – 2029” został pozytywnie rozpatrzony.

            W ramach projektu zostaną przeprowadzone trzy akcje poświęcone tematyce pierwszej pomocy. Ich wyjątkowość polega na tym, że to właśnie nasi wolontariusze będą prowadzić zajęcia i dzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami oraz seniorami.

            Dwie pierwsze akcje skierowane będą do uczniów naszej szkoły. Podczas spotkań uczestnicy poznają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i nauczą się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

            Ostatnia akcja zostanie zorganizowana dla społeczności gminy Tuczno. Spotkanie odbędzie się w Nowej Remizie OSP w Tucznie i będzie okazją do integracji mieszkańców oraz zdobycia praktycznych umiejętności, które mogą uratować czyjeś życie.

            Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy będziemy mogli realizować tak ważny i potrzebny projekt.

            Ks. Grzegorz Grabowski, Opiekunowie SzKW

          • Wycieczka do Szczecina :)

          • 9 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. Dzień rozpoczęli intensywną zabawą w parku trampolin, następnie zwiedzali najważniejsze punkty Szczecina i dotarli do Morskiego Centrum Nauki. Ostatnią atrakcją było wodne szaleństwo w Fabryce Wody. Opiekunowie: A. Stańczyk, K. Madajczyk, J. Bieniecka, D. Bytnerowicz

        • 80- lecie szkoły - wywiady :)
          • 80- lecie szkoły - wywiady :)

          • Zapraszamy Was do obejrzenia niezwykle ciepłych wywiadów z naszymi gośmi oraz nauczycielami.

            Janina Szupieńko -emerytowana nauczycielka matematyki i wychowawczyni wielu pokoleń uczniów.

            Teresa Zając- wieloletnia nauczycielka matematyki

            Helena Pańczyk - wieloletnia nauczycielka w klasach 1-4, nauczyciel j.polskiego i wychowawca świetlicy

            Jadwiga Kuszczak - wieloletnia nauczycielka j.rosyjskiego i j.polskiego.

            Mariola Śmich - starszy wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura Wałcz 

            Marek Subocz - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

            Paweł Suski - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dyrektor ZUL w Tucznie

          • Dzień Dziecka

          • Kochani Uczniowie!

            W Dniu Dziecka życzymy Wam samych pogodnych dni, mnóstwa zabawy, uśmiechu od ucha do ucha i marzeń, które spełniają się szybciej, niż zdążycie je wypowiedzieć!

            Rada Rodziców (której serdecznie dziękujemy) zadbała o moc atrakcji - dmuchańce, kolorowa piana, animatorzy, gry i zabawy, wata cukrowa, gofry, popcorn, kręcone ziemniaki, grill z kiełbaskami, Pchli Targ ...

            Ściskamy Was serdecznie – Wasi Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi

          • Sowy w plenerze :)

          • Korzystając z dobrodziejstw naszej pięknej tuczyńskiej przyrody, grupa Sowy wyruszyła w plener. Tym samym wyprzedziliśmy akcję Dzień Pustej Klasy, który wypada na 12 czerwca. Aby zwrócić uwagę dzieci na tróżnorodność natury, graliśmy przez całą trasę w Bingo. Wróciliśmy zmęczeni, ale z ogromną dawką energii i nowej wiedzy.