W naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji dotyczące zasad wypoczynku letniego - „Bezpieczne wakacje”. Policjanci zachęcali również do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym - szczegóły w linku Konkurs plastyczno - filmowy pn. "LETNI przeWODNIK" - Policja.pl - Portal polskiej Policji
Aktualności
Bezpieczne wakacje
Dzień sportu w klasach I-III
W naszej szkole odbył się wesoły Dzień Sportu dla uczniów klas I–III. Dzieci brały udział w różnych zabawach i konkurencjach sportowych, m.in. w biegach, skokach i zadaniach z piłką. Było dużo śmiechu, ruchu i dobrej zabawy. Wszyscy chętnie kibicowali swoim kolegom i koleżankom, a najważniejsze były wspólna zabawa i aktywnie spędzony czas. To był naprawdę udany i pełen emocji dzień!
5
Dzień Taty w "Sowach" i "Tęczowych Nutkach"
Drodzy Rodzice, Z okazji Dnia Taty składamy wszystkim Tatusiom najserdeczniejsze życzenia – dużo zdrowia, radości, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz wielu pięknych chwil spędzonych z dziećmi. Niech każdy dzień przynosi Wam powody do dumy i szczęścia. W załączeniu przesyłam kilka zdjęć przygotowanych z okazji Dnia Taty. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech i będą miłą pamiątką.
7
ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY
23.06-26.06 – ZMIANA ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY:
22.06 - lekcje według planu (bez 7 lekcji)23.06 – DZIEŃ INTEGRACJI – KLASY 4-8
-1 LEKCJA Z WYCHOWAWCĄ
-2-6 LEKCJA Z PRZYDZIELONYM N-LEM
4a - R. Koltermann
4b - H. Stocka
5a – R. Masło
5b – M. Irzycka
6a – R. Mikołajczyk
6b – L. Barej
7a – Dar. Kityński
7b – G. Grabowski
8a – M. Tereszczak
8b – M. Tereszczak
- DZIEŃ SPORTU – KLASY 1-3
24.06 – DZIEŃ INTEGRACJI – KLASY 1-3
-1-5 LEKCJA Z PRZYDZIELONYM N-LEM
1a- L. Barej
1b- R. Masło
2a- J. Warszylewicz
2b- G. Grabowski
3a- R. Mikołajczyk
3b- Dar. Kityński- (1-5 lekcja) – DZIEŃ SPORTU – KLASY 4-8
25.06 – ZAKOŃCZENIE ROKU I CZĘŚĆ – godz. 08.00
- po zakończeniu uroczystości klasy 1 – 8 mają zajęcia z wychowawcami do godz. 12.35
- ZAKOŃCZENIE ROKU W ZERÓWKACH – godz. 11.0026.06 - ZAKOŃCZENIE ROKU II CZĘŚĆ
– godz. 08.15 - wszyscy i później EWENTUALNE spotkanie z wychowawcami w klasach do 11.30
- świetlica tego dnia czynna do godz. 13.0027.06-31.08 – FERIE LETNIE
Kursy autobusów 26 czerwca
📚Pasowanie na czytelnika klas pierwszych oraz podsumowanie innowacji czytelniczej „Oczytani”📚
Dnia 17.06.2026 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów klas drugich, którzy z dużym zaangażowaniem zaprezentowali program artystyczny zachęcający młodszych kolegów i koleżanki do sięgania po książki oraz korzystania z biblioteki.
Podczas uroczystości odbyło się również podsumowanie innowacji czytelniczej „Oczytani”, realizowanej w bieżącym roku szkolnym. Była to doskonała okazja do przypomnienia najważniejszych działań promujących czytelnictwo oraz docenienia uczniów aktywnie uczestniczących w projekcie.
Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród dla „Mistrzów Pożeraczy Książek” – uczniów, którzy wykazali się szczególną aktywnością czytelniczą i przeczytali największą liczbę książek. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych czytelniczych sukcesów.
K. Kwiatkowska-Gradek, M. Tereszczak, E. Matusik4
W "Rożkowie" u Marty :)
Wspaniałe zwierzaki w cudownym miejscu w Rożkowie u pani Marty Tamm.
45
Spotkania ze zwierzętami - żółw
Dzisiejszy temat to "Wśród zwierząt"i tak dokładnie go spędziliśmy najpierw wizyta w Rożkowie i gość Franklin żółw Franka. Bardzo dziękujemy mamie Franka pani Kasi za przywiezienie Franklina do naszej klasy. Jak się okazało, żółw wcale nie jest powolny.
6
Szkolenie dla najmłodszych z udzielania pierwszej pomocy
Spotkania ze zwierzętami - świnki morskie
W piątek gościliśmy w naszej klasie świnki morskie. Dziękujemy Tosi i jej mamie za taką świetną atrakcję.
4
Sukcesy uczniów w XXIV Memoriale Strzeleckim im. Jerzego Gajewskiego w Człopie
W środę, 10 czerwca, nasi uczniowie z powodzeniem reprezentowali swoją szkołę podczas XXIV Memoriału Strzeleckiego im. Jerzego Gajewskiego w Człopie, osiągając bardzo wysokie wyniki zarówno w klasyfikacjach indywidualnych, jak i zespołowych.
W kategorii indywidualnej dziewcząt – Junior Młodszy I miejsce wywalczyła Izabela Juszkiewicz, natomiast II miejsce zajęła Nadia Kędziora.
Równie imponujące rezultaty uczennice szkoły osiągnęły w kategorii indywidualnej dziewcząt – Junior. Na najwyższym stopniu podium stanęła Laura Piątek, II miejsce zajęła Zofia Gracoń, a III miejsce przypadło Lenie Muzyce.
W klasyfikacji indywidualnej chłopców – Junior bardzo dobry wynik uzyskał Wojciech Juszkiewicz, zdobywając II miejsce.
Świetnie zaprezentowały się również drużyny SP Tuczno. W klasyfikacji zespołowej klas IV–VI reprezentacja szkoły w składzie: Izabela Juszkiewicz, Kacper Róg i Damir Barabash zajęła II miejsce.Także zespół klas VII–VIII wywalczył II miejsce – szkołę reprezentowali Wiktoria Malinowska, Wojciech Juszkiewicz oraz Kacper Kwaśniewski.
Tak znakomite wyniki są dowodem talentu, zaangażowania i systematycznej pracy młodych zawodników. Uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów oraz życzymy kolejnych trafnych strzałów i dalszych sportowych osiągnięć.
1
W dzikiej zagrodzie
Grupy zerowe w Dzikiej Zagrodzie ŻubrówO statnie dni w szkole grupa Sowy i Tęczowe Nutki spędziły na obserwacji żubrów , rysiów i wilków. Poznaliśmy zwyczaje tych niezwykłych zwierząt, a opowiedział nam o tym przewodnik. Mogliśmy również nakarmić największego ssaka Europy marchewką. Największe wrażenie na dzieciach zrobiły jednak wilki. Te trzy okazy, żyjące w Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie są tam od zawsze, zostały oswojone, ponieważ zostały znalezione jako porzucone szczenięta w różnych częściach Polski. Po zwiedzaniu Dzikiej Zagrody wszystkim burczało z głodu w brzuchach, pojechaliśmy więc coś przekąsić. To była udana wycieczka.
35
Klasy 3 w Skrzatuszu
- 6
Szaleństwo w Pomeranii
- 27
🛝🎡Wycieczka klas 1-3 do Pomeranii🎠🎢
W dniu dzisiejszym uczniowie klas I–III wzięli udział w wycieczce do Pomeranii, która połączyła naukę z aktywnym wypoczynkiem. Na dzieci czekało wiele ciekawych atrakcji, dostarczających radości, nowych doświadczeń oraz niezapomnianych wrażeń. 😎🤩Cała wycieczka przebiegła zgodnie z planem, w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. wychowawcy klas 1-3
Społecznik na 5!
Z radością informujemy, że nasza szkoła zdobyła dofinansowanie w wysokości 6 000 zł , Wniosek złożony przez Szkolny Klub Wolontariatu z naszej szkoły do Programu pn. „Społecznik na 5! Program wspierania inicjatyw oddolnych na lata 2025 – 2029” został pozytywnie rozpatrzony.
W ramach projektu zostaną przeprowadzone trzy akcje poświęcone tematyce pierwszej pomocy. Ich wyjątkowość polega na tym, że to właśnie nasi wolontariusze będą prowadzić zajęcia i dzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami oraz seniorami.
Dwie pierwsze akcje skierowane będą do uczniów naszej szkoły. Podczas spotkań uczestnicy poznają podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i nauczą się, jak właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Ostatnia akcja zostanie zorganizowana dla społeczności gminy Tuczno. Spotkanie odbędzie się w Nowej Remizie OSP w Tucznie i będzie okazją do integracji mieszkańców oraz zdobycia praktycznych umiejętności, które mogą uratować czyjeś życie.
Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy będziemy mogli realizować tak ważny i potrzebny projekt.
Ks. Grzegorz Grabowski, Opiekunowie SzKW
Owocowe,zdrowe szaszłyki w Tęczowych Nutkach.
Wykonane samodzielnie - pachnące i przepyszne.
4
Wycieczka do Szczecina :)
9 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Szczecina. Dzień rozpoczęli intensywną zabawą w parku trampolin, następnie zwiedzali najważniejsze punkty Szczecina i dotarli do Morskiego Centrum Nauki. Ostatnią atrakcją było wodne szaleństwo w Fabryce Wody. Opiekunowie: A. Stańczyk, K. Madajczyk, J. Bieniecka, D. Bytnerowicz
24
80- lecie szkoły - wywiady :)
Zapraszamy Was do obejrzenia niezwykle ciepłych wywiadów z naszymi gośmi oraz nauczycielami.
Janina Szupieńko -emerytowana nauczycielka matematyki i wychowawczyni wielu pokoleń uczniów.
Teresa Zając- wieloletnia nauczycielka matematyki
Helena Pańczyk - wieloletnia nauczycielka w klasach 1-4, nauczyciel j.polskiego i wychowawca świetlicy
Jadwiga Kuszczak - wieloletnia nauczycielka j.rosyjskiego i j.polskiego.
Mariola Śmich - starszy wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura Wałcz
Marek Subocz - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
Paweł Suski - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Dyrektor ZUL w Tucznie
Dzień Dziecka
Kochani Uczniowie!
W Dniu Dziecka życzymy Wam samych pogodnych dni, mnóstwa zabawy, uśmiechu od ucha do ucha i marzeń, które spełniają się szybciej, niż zdążycie je wypowiedzieć!
Rada Rodziców (której serdecznie dziękujemy) zadbała o moc atrakcji - dmuchańce, kolorowa piana, animatorzy, gry i zabawy, wata cukrowa, gofry, popcorn, kręcone ziemniaki, grill z kiełbaskami, Pchli Targ ...
Ściskamy Was serdecznie – Wasi Nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi
4141
Sowy w plenerze :)
Korzystając z dobrodziejstw naszej pięknej tuczyńskiej przyrody, grupa Sowy wyruszyła w plener. Tym samym wyprzedziliśmy akcję Dzień Pustej Klasy, który wypada na 12 czerwca. Aby zwrócić uwagę dzieci na tróżnorodność natury, graliśmy przez całą trasę w Bingo. Wróciliśmy zmęczeni, ale z ogromną dawką energii i nowej wiedzy.
43
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Wszystkie