Shotokan Karate

Klub karate

Krótka historia karate w Tucznie

Zaczęło się od tego, że trzech chłopaków przekonało swych rodziców o swej nieodpartej chęci trenowania karate. Było to wiosną 2006 roku. Na treningi trzeba było jeździc do Wałcza, gdzie działa Klub Karate Tradycyjnego. Taka jazda dwa razy w tygodniu jest dośc uciążliwa, więc zapadła decyzja o zorganizowaniu treningów w Tucznie. Od nowego roku szkolnego 2006/2007 mamy  w Tucznie karate. Treningi rozpoczęło 24 osoby. Które stworzyły grupę zamiejscową KKT Wałcz. Instruktorem został Zbigniew Ruta (4 dan), który dojeżdża z Wałcza

Kolejnym krokiem było oddzielenie się od klubu z Wałcza i utworzenie Uczniowskiego Klubu Karate ,,Shotokan” w Tucznie. Siła napędową tego przedsięwzięcia byli panowie Wojciech Krajnik i Ireneusz Herman przy bardzo dużej pomocy Pani Dyrektor Izabeli Krajnik oraz Pana Zbigniewa Ruty.Nasz Klub został zarejestrowany w lutym 2007 roku. Klubem kieruje Zarząd w składzie:

Ireneusz Herman – Prezes

Wojciech Krajnik – Wiceprezes

Karolina Lepianka – Skarbnik

Grażyna Sobczak – Członek

Iwona Furman – Członek

Klub jest członkiem Podkomisji Shotokan W.S.I.  Polskiego Związku Karate.

Od chwili założenia Klubu nasi zawodnicy biorą udział turniejach organizowanych przez Podkomisję oraz innych imprezach. W ubiegłym roku szkolnym startowaliśmy w Międzywojewódzkim Turnieju Karate Shotokan Młodzików w Krzyżu Wlkp, gdzie były już pierwsze turniejowe zwycięstwa.

Przy współpracy z Nadleśnictwem w Tucznie zorganizowana została wycieczka wraz z treningiem w Drawieńskim Parku Narodowym.

Z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczęliśmy treningi oraz nabór do nowej grupy. Obecnie pod opieką sensei Zbigniewa Ruty trenuje 17 osób w grupie początkującej oraz 12 osób w grupie zerowej. Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej w poniedziałki i czwartki.

W październiku 15 osób z grupy początkującej brało udział w VII Międzywojewódzkim Turnieju Karate W.S.I. Młodzików w Czersku, skąd przywieźliśmy 4 puchary

Równolegle odbywało się seminarium szkoleniowe w którym udział wzięła cała grupa początkująca..

• Szkoła Podstawowa im. Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie
    ul.Świerczewskiego 41