• REGULAMIN

CELE I ZADANIA ŚWIETLICY

1. Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, pomocy w nauce oraz odpowiednich warunków do nauki własnej i rekreacji.

2. Do zadań świetlicy należy:

• organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie do samodzielnej pracy umysłowej,

• organizowanie gier i zabaw ruchowych,

• rozwijanie zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień wychowanków,

• kształtowanie nawyków kultury życia codziennego,

• współdziałanie z rodzicami i nauczycielami uczniów korzystających ze świetlicy.

II ORGANIZACJA PRACY W ŚWIETLICY

1. Świetlica jest czynna w godzinach 06.45 – 15.30 .

2. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić swoje przyjście do świetlicy i powiadomić nauczyciela o każdorazowym wyjściu.

3. Odbierać dziecko ze świetlicy mogą jego rodzice/opiekunowie prawni lub osoby przez nich upoważnione pisemnym oświadczeniem. Osoba odbierająca dziecko ze świetlicy zobowiązana jest powiadomić o tym wychowawcę świetlicy. Uczniowie mogą samodzielnie wychodzić ze świetlicy do domu, jeżeli posiadają pisemne pozwolenie rodziców.

4. O wszelkich zmianach dotyczących trybu odbierania dziecka ze świetlicy (np. odbieranie dziecka przez osobę dotąd nie upoważnioną, samodzielne wyjście itp.) rodzice muszą powiadomić wychowawców świetlicy na piśmie – z datą i podpisem. Bez tego upoważnienia dziecko nie może opuścić świetlicy.

5. Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny oraz do szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy. Zachowanie dziecka w świetlicy może mieć wpływ na jego ocenę z zachowania.

6. W przypadku, gdy zachowanie dziecka zagraża bezpieczeństwu innych dzieci oraz gdy zostały wyczerpane wszystkie środki zapobiegawcze (współpraca z rodzicami, psychologiem i pedagogiem szkolnym), a zachowanie dziecka nie uległo zmianie – możliwość uczęszczania na świetlicę może zostać zawieszona.

7. Świetlica realizuje swoje zadania wg planu pracy opiekuńczo-wychowawczej świetlicy.

III ZASADY PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO ŚWIETLICY

1. Przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców (opiekunów) dziecka,(wypełnienie karty zapisu).

2. Ze świetlicy mogą korzystać dzieci, których rodzice jedno lub oboje pracują.Dotyczy to dzieci dojeżdżających z ościennych miejscowości.

IV DOKUMENTACJA

W świetlicy prowadzona jest następująca dokumentacja:

1. Roczny plan pracy opiekuńczo-wychowawczej świetlicy.

2. Dziennik zajęć świetlicowych, lista obecności uczniów.

3. Karty zgłoszeń do świetlicy.

4. Wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem świetlicy rodzice mogą

zgłaszać i omawiać z wychowawcą świetlicy.

5. Informacje związane z bieżącymi sprawami dotyczącymi pracy w świetlicy znajdują się na tablicy ogłoszeń.